Koncepcję zagospodarowania zaprojektują studenci z SGGW

Milanówek

W Milanówku rozpoczęły się działania zmierzające do przygotowania koncepcji zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz terenów zielonych.

Koncepcją zajmą się studenci (piąty rok studiów magisterskich) z Katedry Sztuki Krajobrazu SGGW. Wszystko w ramach ćwiczeń pod nazwą „Projektowanie Krajobrazu Miasta w Milanówku. Włodarze zorganizowali już warsztaty studyjne, w których wzięło udział 40 studentów.

Studenci zapoznali się z charakterem miasta-ogrodu. Wykłady, które poprowadzili mieszkańcy milanówka dotyczyły historii, kultury, zieleni i architektury. Kto znalazł się wśród prelegentów? –  Krystyna i Wiesław Słowikowie oraz prof. Stefan Westrych, a także pracownicy urzędu miasta Anna Fabisiak (ref. GNiPP) oraz Centrum Kultury Elżbieta Abramczuk-Kalinowska. W drugiej części spotkania studenci zostali zaproszeni na spacer po Milanówku, na którym oprowadzali i opowiadali o mieście radni miasta Milanówka Włodzimierz Starościak i Elżbieta Kubek, a także Beata Piotrowska (ref. OŚiGZ). – informuje milanowski magistrat.

Na koniec semestru studenci mają przedstawić swoje koncepcje, które zostaną ocenione przez mieszkańców Milanówka. Prace będą wstępem do dyskusji o zagospodarowaniu przestrzeni publicznej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.