Koncepcja Pastewnika gotowa, co dalej?

Nadarzyn

Gmina Nadarzyn opracowała projekt zagospodarowania terenu zewnętrznego tzw. Pastewnika. Teraz głos w sprawie mogą zabrać mieszkańcy. Urząd czeka na ich uwagi do 5 września.

Pastewnik to miejsce, w którym mieszkańcy mogą odpocząć. Cisza, spokój oraz bliskość zbiornika wodnego dają możliwość oderwania się od rzeczywistości. Strefa aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży w Pastewniku ma zyskać nowe oblicze. 

Teren Pastewnika zostanie dostosowany do potrzeb mieszkańców. W projekcie można znaleźć miejsca wyznaczone ma ognisko oraz grilla. Nie zabraknie ścieżek pieszo-rowerowych, planowane jest poszerzenie pasa drogowego. Wypoczywający będą mogli skorzystać z WC. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się altanka na wodzie.

Projektując teren Pastewnika gmina nie zapomniała o potrzebach najmłodszych. Plac zabaw ma być wyjątkowym miejscem, które dostarczy wielu wrażeń. Dzieci będą mogły korzystać z huśtawki, karuzeli z linami, bujaków na sprężynie.

Projekt to jedno, stąd też wcale nie musi być zbieżny z potrzebami ludności. Dlatego gmina wyznaczyła termin, w którym można zgłaszać uwagi do koncepcji zagospodarowania terenu. Mieszkańcy mają czas do 5 września i mogą swoją opinię przesłać mailowo na adres: inwestycje@nadarzyn.pl  bądź odwiedzić urząd osobiście.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.