Komunikacja w okresie świąt wielkanocnych

Uncategorized

Wiele osób w okresie Świąt Wielkanocnych będzie podróżowało. Niektórzy zapewne zdecydują się skorzystać z oferty komunikacji miejskiej. W większości przypadków przewoźnicy nie zmienili rozkładów jazdy, jednak są małe modyfikacje.

W piątek, 25 marca, w komunikacji ZTM obowiązują rozkłady jazdy dnia powszedniego. Podróżujący autobusami linii 703, 706, 707, 711, 715, 717, 721, 728, 733 oraz L23 bez problemów dotrą więc do pracy, tak jak i korzystający z pociągów SKM. Nieco inaczej sytuacja będzie wyglądała w sobotę. – Pociągi SKM będą podróżowały według sobotniego rozkładu jazdy, zaś autobusy według sobotniego – mówi Magdalena Potocka z biura prasowego Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Należy pamiętać, że nie tylko w najbliższą niedzielę, ale i poniedziałek będzie obowiązywał świąteczny rozkład jazdy. Zmiana dotknie rozkład linii 717, z której korzystają mieszkańcy Piastowa, aby dostać się do Warszawy. W niedzielę i poniedziałek zostaną zawieszone wybrane kursy autobusu. Rozkład linii 717 dostępny jest tu

Wszystko wróci do normy we wtorek, 29 marca, kiedy to autobusy i pociągi SKM będą kursowały według rozkładu jazdy dnia powszedniego. A jakie zmiany na kolei planowane są w okresie świątecznym? Okazuje się, że nie przewidziano żadnych modyfikacji. – Jeżeli chodzi o Pruszków i Grodzisk to nie ma żadnych zmian w związku z okresem Świąt. Pociągi kursują zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy – informuje Katarzyna Łukasik z biura prasowego Kolei Mazowieckich. Rozkład dostępny jest tu.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Warszawskiej Kolei Dojazdowej. – Nie przewidujemy żadnych zmian. Pociągi będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy – przedstawia Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. Rozkład jazdy WKD Grodzisk-Warszawa oraz Warszawa-Grodzisk.   

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.