Komunikacja miejska po nowemu

Pruszków

Zmiany w pruszkowskiej komunikacji miejskiej zbliżają się wielkimi krokami. Od 1 lipca będzie kursować sześć linii autobusowych na nieco innych zasadach niż dotychczas. Na jakie nowości muszą przygotować się podróżni? Jakie ulgi im przysługują?

Delikatnie mówiąc mieszkańcy Pruszkowa niepochlebnie wypowiadają się na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej. Do jej największych bolączek można zaliczyć problemy z biletami i brak wytyczenia optymalnych tras. Ale jest nadzieja. 1 lipca zostaną wprowadzone zmiany, które mają usprawnić cały system komunikacji miejskiej w Pruszkowie. O rozstrzygnięciu przetargu, usprawnieniach i wymogach dla pojazdów pisaliśmy TUTAJ.

Nowe linie
W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiele zgłoszeń i zapytań na te temat. To tylko potwierdza jak ważną rolę odgrywa komunikacja autobusowa w codziennym życiu pruszkowian. Zatem co się zmieni? Jedną z najważniejszych modernizacji będzie wprowadzenie nowych dwóch linii nr 5 i 6. Pierwszą z wymienionych podróżni będą mogli przedostać się z centrum Pruszkowa do dzielnicy Malichy, zaś drugą z Pruszkowa do Ożarowa Mazowieckiego. Pozostałe będą funkcjonować w podobny sposób jak dotychczas.

Sprawdź, którymi ulicami będą poruszać się autobusy. Mapki dostępne są poniżej:

Linia nr 1 – Os. Staszica – PKP Pruszków

Linia nr 2 – Pruszków – Komorów

Linia nr 3 – Pruszków – Piastów

Linia nr 4 – Pruszków – Parzniew – Gąsin

Linia nr 5 – Pruszków – Malichy

Linia nr 6 – Pruszków – Ożarów Mazowiecki

Jak informuje pruszkowski magistrat, szczegóły dotyczące rozkładów jazdy zostaną opublikowane na stronie internetowej Pruszkowa do 20 czerwca. Regulamin przewozu osób i bagażu dostępnu jest TU.

Bilety
Zmiany dotkną także systemu biletowego. Cena standardowego biletu 1 godzinnego będzie wynosiła 3 zł, zaś miesięcznego 90 zł. Dla posiadaczy Pruszkowskiej Karty Mieszkańca przygotowano ulgi, bilet 1 godzinny – 1 zł, a miesięczny – 50 zł.

Za darmo będą mogli pojechać: posłowie i senatorowie, inwalidzi wojenni i wojskowi oraz przewodniczący towarzyszący inwalidzie zaliczonemu do pierwszej grupy inwalidzkiej, Osoby represjonowane, będące inwalidami, oraz przewodnicy towarzyszący osobie represjonowanej zaliczonej do pierwszej grupy inwalidzkiej, dzieci od 4 do 7 lat, osoby, które ukończyły 70 lat życia, honorowi dawcy krwi, a także dzieci niepełnosprawne oraz ich opiekunowie. Pełny wykaz ulg dostępny jest TUTAJ.

Pruszkowska Karta Mieszkańca
Wyrobienie PKM będzie możliwe od połowy czerwca. Jej wyrobienie wiąże się z wypełnieniem wniosku, a ten będzie dostępny w internecie, w siedzibie urzędu miejskiego, a także w pływalni KAPRY (tutaj również będzie można złożyć wniosek zarówno w formie elektronicznej i tradycyjnej).

Kto może uzyskać PKM? – O Pruszkowską Kartę Mieszkańca będą mogły ubiegać się osoby, które są mieszkańcami Pruszkowa oraz odprowadzają podatek dochodowy do Urzędu Skarbowego w Pruszkowie. Karta będzie wydawana na okres 3 lat – napisano na stronie internetowej Pruszkowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.