Kompostowniki znów do wzięcia

Brwinów

Mieszkańcy gminy Brwinów mogą do swojego urzędu wystąpić z wnioskiem o udostępnienie kompostownika. W ubiegłym roku z tej możliwości skorzystało ponad 700 osób.

Bezpłatne pojemniki na kompost cieszyły się dużym zainteresowaniem, podjęto więc decyzję, aby przekazywać je nadal. – Gmina Brwinów prowadzi program od 2016 roku, a w tym roku go kontynuuje. W pierwszym etapie do mieszkańców trafiło łącznie ponad 700 kompostowników o pojemności 700 l oraz 1100 l. W 2017 r. w pierwszej kolejności otrzymają je osoby, które w ubiegłym roku złożyły wniosek, ale nie otrzymały go z powodu wyczerpania puli zakupionych kompostowników i znalazły się na liście rezerwowej – informuje Agnieszka Bielecka z biura promocji brwinowskiego urzędu gminy. – Pojemnik o pojemności 700 l jest zamykany na górną klapę oraz posiada dolne otwory pozwalające na wybieranie powstałego kompostu, natomiast w większym pojemniku górna część jest otwarta. Do produktu jest załączona instrukcja montażu, obsługi i prawidłowego kompostowania. O przyznaniu kompostownika decyduje kolejność zgłoszeń – dodaje.

Formularze wniosków są dostępne w siedzibie Urzędu Gminy Brwinów przy ul. Grodziskiej 12 oraz na stronie internetowej www.eko.brwinow.pl. Wnioski mogą składać osoby, które złożyły deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz nie zalegają z płatnościami z tego tytułu. Na nieruchomość objętą daną deklaracją o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi może być użyczony tylko jeden kompostownik, niezależnie od ilości osób, które podpisały tę deklarację.

Kompostownik będzie można otrzymać po złożeniu wniosku oraz podpisaniu umowy na bezpłatne użyczenie na okres 5 lat. Wnioski są przyjmowane w Urzędzie Gminy Brwinów przy ul. Grodziskiej 12, Biuro Obsługi Interesanta (pok. 007). Po wyczerpaniu puli zakupionych kompostowników nierozpatrzone wnioski będą rozpatrywane w pierwszej kolejności po zakupie kolejnej puli.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.