Kompostowniki popularniejsze niż 500+

Brwinów

Zanim ruszył program Rodzina 500 + gmina Brwinów rozpoczęła nabór wniosków o bezpłatne użyczanie kompostowników. Inicjatywa magistratu spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Okazuje się, że na starcie kompostowniki wypadają lepiej niż rządowy program.

Dzięki kompostownikom mieszkańcy gminy Brwinów uniknęli podwyżki opłat za odbiór odpadów. Od 15 marca mogą składać wnioski na bezpłatne użyczenie pojemnika na 5 lat. Z kolei program 500 + działa od 1 kwietnia. Rodzice mogą składać wnioski o dofinansowanie ma swoje pociechy. Każdy otrzyma wsparcie na drugie i kolejne dziecko, w przypadku pierwszego przyjęto kryterium dochodowe.

Można powiedzieć, że w Brwinowie w jednym czasie spotkały się dwa programy. Burmistrz gminy dokonał porównania. Jak wypadło? – Wygląda na to, że jesteśmy lepsi od rządu. Z moich informacji wynika, że w ciągu pierwszych pięciu dni wpłynęło 558 wniosków o świadczenie rodzinne w wysokości 500 zł. W analogicznym okresie 5 dni przyjmowania wniosków o kompostowniki wpłynęło ich ponad 600. Tylko w pierwszym dniu, 15 marca, otrzymaliśmy 369 wniosków – podaje Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Należy pamiętać, że oba programy dotyczą zupełnie innych obszarów. Zapewne dla gminy ważne jest zainteresowanie mieszkańców inicjatywą, którą przedstawił magistrat. – Oczywiście żartuję, bowiem trudno te programy porównywać. Niemniej mamy sporą satysfakcję z uruchomienia programu gminnego, który cieszy się tak dużym zainteresowaniem – wyjaśnia Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.