Komorów: Problem z oznakowaniem

Region

Brak znaku ustąp pierwszeństwa przejazdu przed drogą, na której obowiązuje pierwszeństwo, może być przyczyną wypadku. Taka sytuacja jest na jednym ze skrzyżowań w Komorowie.

Na skrzyżowaniu ulic Kolejowej, Ceglanej, Lipowej i Żwirowej w Komorowie zgodnie z ustawionymi znakami pierwszeństwo mają kierowcy jadący Kolejową lub Lipową. Natomiast samochody jadące Żwirową i Ceglaną muszą pierwszeństwa ustąpić. Niestety przy jednej z dróg brakuje odpowiedniego znaku.

Jeden z naszych czytelników zauważył ten problem.- Na Ceglanej brakuje znaku ustąp pierwszeństwa przejazdu. Dlatego kierowcy z Ceglanej widząc nadjeżdżający z lewej samochód myślą, że mają pierwszeństwo. A tak naprawdę pierwszeństwo mają kierowcy z Kolejowej – podkreślił.  – W sprawie brakującego znaku interweniowałem w pruszkowskiej policji i straży miejskiej, jednak okazało się, że zarządcą tych dróg jest Gmina Michałowice. Niestety nie mam możliwości zgłoszenia tej sprawy w urzędzie gminnym – przyznał czytelnik.

Postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego przy ulicy Ceglanej nie ma odpowiedniego znaku. W tym celu skontaktowaliśmy się z Urzędem Gminy Michałowice, zarządcą wszystkich dróg dochodzących do tego skrzyżowania. – W ostatnim czasie nie wymienialiśmy na tym skrzyżowaniu znaków. Jeszcze dziś postaram się sprawdzić jak wygląda sytuacja w tym miejscu – poinformował nas Stanisław Kłos z Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Michałowicach. – Jeśli faktycznie brakuje tam znaku w przeciągu najbliższych dni powinien się tam pojawić – podkreślił.


Ul. Ceglana, fot. BS


Ul. Kolejowa, fot. BS


Ul. Żwirowa, fot. BS


Ul. Żwirowa, fot. BS

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.