Komenda doczeka się rozbudowy

Pruszków

Stało się. Komenda Stołeczna Policji ogłosiła przetarg na rozbudowę Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. To zwieńczenie kilkuletnich starań o polepszenie warunków pracy pruszkowskich policjantów.

Starania o rozbudowę komendy przy Kraszewskiego rozpoczęto już w 2012 r. Policjanci wsparcia szukali wszędzie. Wśród lokalnych samorządów, a nawet posłów. To zaowocowało stworzeniem koncepcji rozbudowy komendy o nowe skrzydło. Dodatkowo zaplanowano remont starego budynku. Według tamtych planów nowe skrzydło miało być gotowe w 2015 r. Miało, bo jak łatwo się domyślić do dziś nie powstało.

Policjanci od lat borykają się natomiast z wieloma kłopotami lokalowymi. Budynek przy ul. Kraszewskiego 8 jest za mały, by zaspokoić potrzeby funkcjonariuszy. Brakuje sali okazań, szatni, pomieszczeń magazynowych i archiwów, sali odpraw. Część wydziałów funkcjonuje w komisariatach na terenie powiatu, a to znacznie utrudnia pracę i przepływ informacji między poszczególnymi wydziałami.

Światełko w tunelu pojawiło się pod koniec 2016 r. – Mamy tu duże wsparcie pana wojewody który również pilnuje żebyśmy tę inwestycję traktowali priorytetowo. Nie jest tajemnicą, że byłem tu komendantem powiatowymi i dołożę wszelkich starań, by nic nie stanęło tu na przeszkodzie w realizacji tego przedsięwzięcia – mówił mł. insp. Hubert Kowalczewski, ówczesny zastępca komendanta stołecznego.

Pod koniec czerwca stołeczna policja ogłosiła przetarg na rozbudowę Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie w trybie projektuj i buduj. Zgodnie z pierwotnymi założeniami zakłada od rozbudowę komendy o nowe skrzydło, które ma powstać na tyłach komendy. Prace budowane będą wymagały rozbiórki starych garaży, w których parkowane są radiowozy. W nowym budynku ma się pojawić garaż podziemny. Stary budynek ma przejść generalny remont. Między nowym skrzydłem a starym obiektem zostanie wybudowany łącznik.

Prace projektowe i budowlane mają zostać wykonane do 30 listopada 2020 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.