Kolizja i utrudnienia na al. Wojska Polskiego

Pruszków

Trudna sobota na drogach w Pruszkowie. Nie dość, że zdezorientowani kierowcy omijają zamknięty fragment trasy nr 719 osiedlowymi uliczkami, to przed godz. 10.00 na skrzyżowaniu z ul. Kubusia Puchatka doszło do kolizji.

Do zderzenia dwóch aut doszło w momencie, gdy kierująca jednym z pojazdów wykonała gwałtowny manewr skrętu w lewo. Jak informuje pruszkowska policja, kobieta w ten nerwowy sposób zareagowała na tablicę informującą o zamknięciu al. Wojska Polskiego. – Pani kierująca volkswagenem jechała lewym pasem ruchu od al. Niepodległości w stronę Powstańców. Na skrzyżowaniu z ulicą Kubusia Puchatka zauważyła znak „objazd”. Zastosowała się do niego, choć ma on znaczenie dopiero na następnym skrzyżowaniu. Momentalnie skręciła w lewo. Z naprzeciwka jechał peugeot kierowany przez 30-latka. Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia chciał zjechać na prawy pas ruchu, ale pojazdy zderzyły się narożnikami. Oboje kierujący byli trzeźwi. Kobieta została ukarana mandatem – wyjaśnia st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Ruch w al. Wojska Polskiego na około pół godziny został wstrzymany. To nie jedyne utrudnienia mające związek z zamknięciem fragmentu trasy nr 719 między ulicami Brzozową i Przyszłości. Kierowcy zamiast wybierać objazd przez Komorów, skracają drogę jadąc przez wąskie uliczki osiedla Prusa. Płynności w tym rejonie nie ułatwia działająca sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Brzozową. Choć kierowcy ze względu na wyłączony fragment mogą mijać się tam bezkolizyjnie, to „światła” co jakiś czas wymuszają zatrzymanie się na czerwonym sygnale.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.