Nowe rozkłady KM i SKM

Region

Już za siedem dni pasażerowie Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej będą musieli zmagać się z ogromnymi utrudnieniami w trakcie dojazdu do stolicy. Znamy rozkłady KM i SKM.

20 września rozpocznie się modernizacja izolacji miedzy torami kolejowymi a przejściami podziemnymi na stacjach PKP w Ursusie i Włochach, która potrwa dwa miesiące. W związku z remontem zmianie uległa organizacja ruchu na torach. Stosowne informacje już dziś powinny pojawić się na peronach i w składach obu przewoźników.

Przypomnijmy od 20 września, aby dotrzeć do stolicy pasażerowie będą musieli dojechać do stacji PKP w Ursusie, gdzie przesiądą się w autobusy ZTM, które zawiozą ich na Odolany. Tu podróżni ponownie przesiądą się w pociąg, którym dotrą do Warszawy Zachodniej, a następnie przesiądą się w inny pociąg, który dowiezie ich np. do centrum. Jedynie niektóre pociągi w porannym szczycie przejadą przez stacje w Ursusie i Włochach w kierunku stolicy zgodnie ze „starym” rozkładem. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w szczycie popołudniowym dla kursów jadących w kierunku Grodziska. Dodatkowo raz na godzinę na wszystkich stacjach zatrzymywać się będzie pociąg relacji Warszawa Wschodnia – Skierniewice.

Zapytaliśmy, dlaczego pasażerowie będą musieli przesiadać się po raz kolejny na stacji Warszawa Zachodnia. – Pociąg z Odolan będzie kursował wahadłowo po dawnym torze służbowym. Peron w Odolanach został wydłużony a torowisko wyremontowane. Peron ostatni bądź początkowy, w zależności od kierunku jazdy będzie znajdować się na stacji Warszawa Zachodnia. Pociągi podjeżdżać będą na peron 7 – informuje nas Jan Telecki z PKP PLK. – Niestety nie było możliwości wprowadzenia składów na linie podmiejskie. Dany pociąg musiałby przejechać przez tzw. głowicę i „przeciąć” wszystkie tory dalekobieżne. Tu nawet małe opóźnienie mogłoby spowodować katastrofę. Dlatego z uwagi na bezpieczeństwo postanowiliśmy zrezygnować z takiego rozwiązania – dodaje.

– W trakcie remontu w pociągach SKM od Pruszkowa oraz autobusach komunikacji zastępczej będą honorowane również bilety KM – informuje Konrad Klimczak. – wszystkie informacje na temat biletów i tras będą umieszczone w składach SKM – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.