Kolejny raz zdewastowano biletomat

Nowa Wieś

Ataki na biletomaty Warszawskiej Kolei Dojazdowej nie słabną. W miniony weekend nieznani sprawcy próbowali włamać się do automatu biletowego znajdującego się na przystanku w Nowej Wsi.

O włamaniu do urządzenia poinformowała WKD na swojej stronie internetowej. Do zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 marca na przystanku osobowym Nowa Wieś Warszawska. Nie jest to dobra informacja dla podróżnych ponieważ możliwość zakupu biletów za pośrednictwem biletomatu została zawieszona do odwołania. – Automat biletowy z uwagi na uszkodzenia został zdemontowany – informuje WKD.

To nie pierwsze takie zdarzenie. Do dewastacji i kradzieży kasetek z pieniędzmi dochodziło już wielokrotnie. 9 lutego milanowscy strażnicy miejscy na dzięki kamerze monitoringu miejskiego zauważyli dwóch podejrzanych mężczyzn w pobliżu stacji WKD Milanówek Grudów, którzy „dobierali się” do biletomatu. Obaj zostali zatrzymani. 27 stycznia około godziny 2.00 w nocy nieznani sprawcy uszkodzili urządzenie znajdujące się na przystanku Podkowa Leśna Wschodnia i ukradli z niego pieniądze.

W ubiegłym roku tylko jednej nocy z 11 na 12 grudnia doszło do dewastacji dwóch automatów biletowych. Wtedy zdemontowano i oddano do naprawy urządzenia ze stacji w Opaczy oraz w Grodzisku Mazowieckim.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.