Kolejny przetarg na rogatki

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa ogłosiła przetarg na budowę urządzeń samoczynnej sygnalizacji na przeprawie kolejowej przez ul. Nadarzyńską w Grodzisku Mazowieckim. Sprawdziliśmy również co dzieje się w sprawie rogatek w Granicy.

Póki co przejazd kolejowy w Grodzisku Mazowieckim obok przystanku „Jordanowice” ma kategorię bezpieczeństwa „C”. Realizacja inwestycji związanej z instalacją urządzeń samoczynnej sygnalizacji przejazdowej, w tym półrogatek umożliwi podniesienie tej kategorii do wartości „B”. Podobne modernizacje przewoźnik musi wprowadzić na kilku innych przejazdach aby poprawić bezpieczeństwo zarówno w ruchu drogowym jak i kolejowym. Nie jest to wymysł władz WKD, a realizacja nakazu Urzędu Transportu Kolejowego. Gdyby inwestycji nie wykonano, przewoźnik musiałby ponieść duże kary finansowe.

Wykonawca będzie musiał sporządzić dokumentację projektową w systemie „projektuj i buduj” z uwzględnieniem drugiego toru linii Podkowa Leśna – Grodzisk Mazowiecki Radońska, uzyskać wszelkie opinie i pozwolenia, a także wykonać roboty budowlane. Co ciekawe, również na jego barkach spocznie przeszkolenie pracowników WKD w zakresie obsługi technicznej. Od podpisania umowy, wykonawca będzie miał 18 miesięcy na przeprowadzenie całego przedsięwzięcia.

Sprawdziliśmy również co dzieje się z przetargiem na podobną inwestycję w Granicy. Za pierwszym razem przewoźnikowi nie udało wyłonić się zwycięzcy. Jedyna zgłoszona propozycja przekraczała możliwości finansowe spółki. Należało na nowo rozpisać postepowanie. – Trwa badanie jedynej złożonej w postępowaniu oferty. Komisja przetargowa nadal pracuje. Wynik przetargu zostanie opublikowany na naszej stronie internetowej – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.