Kolejny przetarg na Pałac w Brwinowie zakończony fiaskiem…

Brwinów

Brwinowski urząd unieważnił kolejny przetarg na rewaloryzację zabytkowego obiektu. Jednak dzień później pojawiło się już nowe postępowanie. Poszukiwania wykonawcy trwają. Co jeśli oferty znowu będą zbyt wysokie lub nie wpłynie żadna?

Pałac w Brwinowie nie ma szczęścia. Na początku udało się znaleźć wykonawcę, który zajął się przywracaniem świetności budynku. Nic nie zwiastowało problemów… Niestety pojawiły się opóźnienia, wykonawca żądał kwot wyższych niż ustalone w przetargu, w efekcie gmina rozwiązała umowę.

Pojawił się też inny problem. Kilka ostatnich przetargów zakończyło się fiaskiem. W ostatnim postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta, w dodatku znacznie wykraczająca poza ustaloną przez urząd cenę. Po unieważnieniu przetargu, zaledwie jeden dzień później pojawił się kolejny. Pytanie czy w końcu uda się znaleźć firmę, która zajmie się pałacem.

– Nadal szukamy wykonawcy. Nie mamy w tej chwili tyle pieniędzy żeby rozstrzygnąć przetarg w cenie 11 mln zł, czyli tak jak przedstawiała się jedyna oferta złożona w ostatnim przetargu. Gdyby było więcej ofert, być może trzeba byłoby przemodelować budżet – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa. – Przyczyną ogłoszenia nowego przetargu jest to, że na trzy dni przed terminem składania ofert jedna z firm poprosiła o przedłużenie terminu i możliwość obejrzenia pałacyku. Z tym, że tutaj nie było podstaw prawnym żeby coś takiego zrobić. Ponieważ wizja w terenie była wcześniej przewidziana, a przepisy nie przewidują z tego tytułu przedłużenia terminu składania ofert. Tak więc ogłosiliśmy kolejny przetarg. Może teraz otrzymamy nie tylko jedną ofertę, a więcej – dodaje.

Zapisy w nowym przetargu nie różnią się praktycznie niczym od poprzedniego. Co jeśli i w tym przypadku nie uda się go rozstrzygnąć? – Jeśli w tym przetargu nie rozstrzygnie się, to będzie trzeba zastanowić się nad tym tematem w styczniu z radnymi. Czy kontynuować ten temat, czy dołożyć środki do tej inwestycji. Trzeba pamiętać, że mamy ok. 3,5 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Szkoda byłoby zmarnować tę kwotę. Jeszcze jeden przetarg i będziemy mogli podjąć konkretne działania – odpowiada Kosiński.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Kolejny przetarg na Pałac w Brwinowie zakończony fiaskiem…”

 1. zanda pisze:

  Kłopoty burmistrza nie są wstanie wzruszyć mieszkańców i o tym burmistrz powinien wiedzieć, jeżeli jest człowiekiem poważnym. Nikt za niego nie znajdzie wykonawcy remontu, nie zapłaci za remont, nie będzie myślał. Został wybrany, więc niech zawija rękawy do łokci i niech się stara załatwiać Nasze sprawy jak najlepiej. Żadnej taryfy ulgowej.

 2. mieszkaniec Brwinowa spragniony przestrzeni w kulturze pisze:

  Ech… taka perełka , takie możliwości – to powinna być inwestycja priorytetowa!

  • Mieszkaniec wsi koło Brwinowa pisze:

   Ech… taka ruina, gołym okiem widać, że to skarbonka bez dna – nigdy gmina nie powinna podejmować się tej inwestycji!

 3. zz pisze:

  Nie chciał dorzucić trochę poprzedniemu wykonawcy, to teraz nie ma chętnego i za drugie tyle.

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Poprzedni wykonawca wygrał przetarg na konkretnych zasadach oferując konkretną cenę. Nie można mu było (cyt.) „dorzucić trochę” za prace, które były objęte zamówieniem. Gdybym to zrobił to byłby to czysty kryminał i dobry powód do wizyty smutnych panów z trzema literami na plecach o 6-tej rano któregoś dnia.

   Pozdrawiam –
   – Arkadiusz Kosiński
   Burmistrz Gminy Brwinów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły