Kolejny przetarg na budowę ronda na ul. Biskupickiej…

Brwinów

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich po raz trzeci ogłosił przetarg na budowę ronda i chodników na ul. Biskupickiej w Brwinowie. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę dla tego zadania?

Być może tym razem sprawdzi się przysłowie „do trzech razy sztuka”, bowiem MZDW po raz trzeci rozpoczął poszukiwania firmy, która zajmie się przebudową drogi wojewódzkiej nr 720 (ul. Biskupicka) na terenie Brwinowa. Niestety w pierwszym z ogłoszonych przetargów w tej sprawie wpłynęły zbyt wysokie oferty, natomiast za drugim razem nie zgłosił się żaden wykonawca.

W aktualnym postępowaniu MZDW czeka na oferty do 30 stycznia. Powstaje pytanie czy tym razem firmy zmieszczą się w kwocie jaką drogowcy zamierzają przeznaczyć na to zadanie oraz czy propozycje będą zgodne z wymaganiami w dokumentacji przetargowej.

Gdy tym razem uda się wybrać wykonawcę, ten będzie miał czas na roboty budowlane do 30 listopada tego roku.

Przypomnijmy, że o planach budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Biskupickiej, Piłsudskiego i Armii Krajowej pisaliśmy już w 2017 roku. To sposób m.in. na rozwiązanie korków, bo każdego dnia drogą wojewódzką nr 720 przejeżdża ogromna liczba samochodów. W godzinach szczytów komunikacyjnych pojawia się trudność wyjazdu z dróg podporządkowanych na ul. Biskupicką, a także ze skrętem w lewo z tej głównej drogi – w kierunku ul. Piłsudskiego. W wyniku ograniczonej widoczności i dużego natężenia ruchu dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji.

Oprócz tego na odcinku nieco ponad 1 km wzdłuż DW720 powstanie chodnik. Gmina zamierza też zainstalować w rejonie ronda monitoring.

To wspólne zadanie gminy Brwinów i MZDW. Gmina sfinansowała projekt przebudowy i wykupiła grunty potrzebne dla zrealizowania tej inwestycji. Natomiast MZDW finansuje roboty drogowe.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Kolejny przetarg na budowę ronda na ul. Biskupickiej…”

 1. Sew pisze:

  Wiadomo co z tym przetargiem? Udało się znaleźć wykonawcę? I jeśli tak, to do kiedy powstanie rondo, bo jest mega potrzebne.

 2. Krk pisze:

  Tak czytam te komentarze i ręce opadają.
  Jeżdżę Biskupicką co dzień i rondo porawi drożność na 100%.
  Tylko jest jeden problem jmianowicie taki że jełopy którzy negują przebudowę tego skrzyżowania nie ogarnisją jazdy po rondzie tak samo jak tego że na wjazd na autostradę przy już istniejącej infrastrukturze nie da się zrobić, może przy rozbudowie A2.

 3. Brwinowianin pisze:

  DOBRO WSPÓLNE, inaczej PO-KO , które rządzi w Brwinowie od 10 lat potrafi wizerunkowo istnieć, i to im najlepiej wychodzi. Paradoks polega na tym że oni są coraz mocniejsi w Brwinowie i nikt nie może odebrać władzy komunistom. Gmina rozwija się, jest coraz bogatsza, to naturalne bo przybywa mieszkańców , powstała też przecież strefa przemysłowa a to nie przekłada się na inwestycje . MIASTO UPADA, ULICE BRUDNE I DZIURAWE.

 4. kigol pisze:

  Panie Burmistrzu, rondo nie rozwiąże problemu korka na ulicy Biskupiński, Piłsudskiego i okolic. Są dwa komunikacyjne problemy w Brwinowie. Pierwszy tkwi w braku dodatkowej „przeprawy” przez tory kolejowe. Każdy kto chce przyjechać z północy na południe i odwrotnie musi skorzystać z tunelu. Drugi to brak zjazdu z A2 w Biskupicach. Gdyby na przestrzeni kilku lat udało się zrealizować te dwie inwestycje, to spowodowałoby to nie tylko poprawę w funkcjonowaniu komunikacji drogowej ale też znacznie wpłynęło na rozwój miasta. Więcej dróg przelotowych to więcej biznesu, łatwiejszy dojazd z i do Warszawy a tym samym więcej nowych mieszkańców co oznacza większy dochód Gminy.
  Pozdrawiam

 5. Wilku starszy pisze:

  Postawić tam może jakieś bramki, opłaty za przejazd żeby odkorkowac to może?

 6. karawan pisze:

  Coś marnie stara się struzikowy urząd marszałkowski. Furt nie ma chętnych na budowę ronda i nie ma, nawet wiem, dlaczego, ale.. Niech się martwią „oni”. My mamy ważniejsze sprawy na głowie niż jakieś rondo w Brwinowie.

 7. Anonim pisze:

  To rondo jest tam zbędne. O wiele pilniejszą inwestycją jest budowa węzła z autostradą w Brwinowie. Burmistrz ostatnio był u jakiegoś biskupa. Może wymodli.

 8. zsa pisze:

  A na wuj tam rondo? Droga jest zakorkowana to wsadźmy rondo i zakorkujmy ją jeszcze bardziej, idealny pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły