Kolejny przetarg na bloki przy Studziennej

Pruszków

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” szuka wykonawcy następnych pięciu budynków przy ulicy Studziennej w Pruszkowie. To już drugie podejście do tego zadania.

Poprzednie postępowanie unieważniono, bo oferty od firm, zainteresowanych budową nowych i rozbiórką starych bloków przy ul Studziennej, przekoczyły możliwości finansowe TBS. „Zieleń Miejska” postanowiła rozdzielić te zadania. Wiadomo już, kto zajmie się rozebraniem zniszczonych budynków. Za nieco ponad 110 tys. zł zrobi to firma z Blizne Jasińskiego. O tym, kto będzie odpowiedzialny na powstanie nowych bloków, przekonamy się prawdopodobnie na przełomie grudnia i stycznia. O ile propozycje będą na miarę kieszeni TBS, czyli nie wyższe niż 15,5 mln zł.

W pięciu nowych blokach ma znaleźć się 105 mieszkań. Budynki będą wyposażone w instalację elektryczną, oświetleniową, odgromową, wewnętrzną instalację telefoniczną, RTV, monitoringu, domofonową i dzwonkową, wodociągową, kanalizacyjną, ciepłej wody, centralnego ogrzewania z węzła cieplnego.

Wybrany wykonawca będzie miał na budowę 19 miesięcy. To oznacza, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, pierwsi lokatorzy pojawią się tam w drugiej połowie 2018 r. Na oferty „Zieleń Miejska” czeka do 16 grudnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.