Kolejny protest w sprawie linii 400 kV

Region

Nie słabną negatywne emocje związane z powstaniem linii wysokiego napięcia na terenach powiatu grodziskiego. 11 maja mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego i Jaktorowa będą protestowali przed budynkiem Ministerstwa Energii w Warszawie.

Spór nie ma końca. Grodziskie i jaktorowskie stowarzyszenia postanowiły kolejny raz zaprotestować przeciwko poprowadzenia linii 400 kV blisko ich miejsc zamieszkania. 26 kwietnia przed siedzibą Ministerstwa Energii pojawiło się kilkadziesiąt osób z transparentami „Nie dla linii 400 kV koło naszych domów”.

W najbliższą środę szykuje się kolejny protest. – Stowarzyszenie Trudności Usuwamy Razem oraz Stowarzyszenie Nasza Gmina Jaktorów w porozumieniu ze Stowarzyszeniami z Grodziska Mazowieckiego organizują protest w dniu 11 maja pod Ministerstwem Energii ! Wszystkich zainteresowanych prosimy o uczestnictwo. – napisano na facebooku Stowarzyszenia Trudności Usuwamy Razem.

Organizatorzy zwrócili się do władz Jaktorowa o pomoc w udostępnieniu autokaru. – Wystąpiliśmy do wójta naszej gminy Pana Macieja Śliwerskiego z prośbą o udostępnienie autokaru, który mógłby zawieźć mieszkańców do Warszawy – czytamy dalej.

W odpowiedzi na tą wiadomości, wójt oznajmił, że powstrzymuje się od jakichkolwiek form protestu do zakończenia rozmów samorządu i stowarzyszeń jaktorowskich w Grupie Roboczej. Problem ten został rozwiązany przy pomocy gminy Grodzisk Mazowiecki.

Autokar odjedzie 11 maja (środa) o godz. 7.45 spod kościoła w Jaktorowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.