Kolejny protest, czyli utrudnienia

Region

Szykuje się kolejny protest przeciwko budowie linii 400kV. Uczestnicy wyjdą na ulice w najbliższą środę, 25 maja, w godzinach 15.00-20.00.

W związku z protestem na utrudnienia muszą przygotować się kierowcy. Uczestnicy manifestacji pojawią się w okolicy ronda przy zjeździe z autostrady A2 oraz na odcinku od ronda do Natolina do drogi w kierunku Żukowa. Szansą na uniknięcie korków jest skorzystanie z objazdów. – Alternatywną drogą objazdu dla jadących w kierunku Błonia będzie objazd przez miejscowości Chlebnia, Cegłów, Bieniewice. Natomiast dla jadących z Błonia alternatywną drogą objazdu będzie kierowanie się przez miejscowości Milęcin Żuków do Grodziska Mazowieckiego – podaje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Protestujący będą chcieli po raz kolejny dać wyraz swojemu niezadowoleniu z rozwoju sytuacji w sprawie budowy linii 400kV. Ich oburzenie wywołuje postępowanie spółki Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz bierność i brak działań ze strony rządu. Mieszkańcy Jaktorowa, Żabiej Woli i Grodziska pojawią się na ulicach po raz drugi w odstępie kilku dni. Ostatni protest miał miejsce 20 maja.

W związku z manifestacją na drogach pojawią się również policjanci, którzy będą troszczyć się o bezpieczeństwo oraz płynność w ruchu. Funkcjonariusze podkreślają, żeby kierowcy w swoich planach uwzględniali protest i wybierali inne trasy podróży.

Warto przypomnieć, że 16 maja na spotkaniu Grupy Roboczej przedstawiono wyniki tzw. analizy wielokryterialnej. Zdaniem ekspertów linia wysokiego napięcia powinna przebiegać wzdłuż autostrady A2 i drogi krajowej nr 50. Należy podkreślić, że wskazanie tej propozycji nie jest równoznaczne z decyzją o budowie słupów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.