Kolejny krok w rozwoju e-usług w pruszkowskim starostwie

Pruszków

W piątek 8 grudnia od godz. 16.00 rozpoczną się prace związane z wymianą serwerów w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie. – Jesteśmy w kolejnym etapie prac, który pozwoli na  kompleksową cyfryzację urzędu. Prace są konieczne i przyniosą wiele korzyści, jednak z uwagi na  ich złożoność na początku przyszłego tygodnia mogą wystąpić utrudnienia w obsłudze mieszkańców – informują urzędnicy.

Prace informatyczne będą trwać rzez cały weekend. Obejmą wszystkie wydziały urzędu, ale utrudnienia dla mieszkańców powinny dotyczyć tylko Wydziału Geodezji. Tu prace mają potrwać do wtorku 12 grudnia (zostanie wstrzymane przetwarzanie prac geodezyjnych, składanie wniosków na naradę koordynacyjną, udostępnianie mapy zasadniczej oraz informacji z rejestru cen i wartości nieruchomości). Ewentualne trudności mogą także wystąpić w kasie starostwa. Urzędnicy zachęcają mieszkańców do korzystania z płatności elektronicznych.

Jakie korzyści przyniesie wymiana serwerów? Nowe serwery będą bardziej wydajne, usprawnią działanie oprogramowania i podniosą bezpieczeństwo przetwarzanych danych. Ponadto dzięki nim zostanie wdrożony nowy Zintegrowany System Informatyczny Urzędu, który w przyszłości pozwoli na załatwienie wielu spraw takich jak rejestracja pojazdu przez internet.

To kolejny krok do informatyzacji urzędu. – Do tej pory udało nam się już m. in. wprowadzić Elektroniczny System Kolejkowy, dzięki któremu można umówić się na wizytę w starostwie przez internet oraz wdrożyć płatności internetowe i płatności BLIK. Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego jest kolejnym etapem cyfryzacji urzędu – podkreślają urzędnicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.