Kolejny krok do rozbudowy szkoły w Izdebnie

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat rozstrzygnął przetarg na budowę sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Izdebnie Kościelny.m. Ta długo zapowiadana inwestycja ruszy w przyszłym roku.

Postępowanie przetargowe wyłoniło wykonawcę pierwszego etapu prac. Zwycięska firma za to zadanie zainkasuje ponad 2,3 mln zł. A jaki jest zakres prac? Największa zmiana, która szykuje się w Izdebnie, to budowa nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem i wyposażeniem. Zgodnie z projektem… – Budynek sali gimnastycznej jest parterowy, niepodpiwniczony, o zróżnicowanej wysokości, z niższą częścią stanowiącą zaplecze sali, oraz częścią wyższą – salą gimnastyczną o wymiarach areny w świetle: 12.00 x 24.02 x 6.31-8.48 m, z dachami 2-spadowymi o nachyleniu połaci 23 st. Obie części łączy otwarty na arenę korytarz komunikacyjny przekryty stropodachem płaskim. Sala gimnastyczna stanowi niezależny funkcjonalnie i konstrukcyjnie, oddylatowany obiekt – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Powierzchnia zabudowy tego obiektu wynosi 514 m. kw. Do obowiązków wykonawcy należeć będzie także przeprowadzenie koniecznych rozbiórek i dostosowanie budynku szkoły do nowej infrastruktury.

Od momentu podpisania umowy do zakończenia prac nie powinno minąć więcej niż 450 dni. To oznacza, że uczniowie z nowej sali gimnastycznej skorzystają w pierwszej połowie 2020 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.