Kolejny krok do budowy przedszkola na Okrężnej

Grodzisk Maz.

Grodziski urząd ogłosił przetarg na wykonanie projektu budowy żłobka i przedszkola przy ul. Okrężnej. Budynek ma pomieścić łącznie 300 dzieci.

Plany związane z budową wyżej wymienionego obiektu powoli zaczynają materializować się. Powstanie on przy ul. Okrężnej na działce o numerze ewidencyjnym 33/2 (patrz mapkę na samym dole artykułu) o powierzchni 3,1 tys. m kw. Budynek będzie dwukondygnacyjny i spełni funkcję żłobka oraz przedszkola. W tym pierwszym zmieści się 50 dzieci, a w drugim 250 przedszkolaków.

 

We wnętrzu standardowo znajdą się pomieszczenia dydaktyczne, administracyjne, sanitarne, pomocnicze, techniczne, kuchenne. Żłobek znajdzie swoje miejsce na parterze. W bezpośrednim sąsiedztwie głównego wejścia od zachodniej strony zlokalizowano hall wejściowy z klatką schodową, pomieszczenie ochrony, szatni i pomieszczenie na wózki. Parter zmieści sześć sal edukacyjnych, a w każdej z nich znajdzie się pomieszczenie pomocnicze oraz toaleta (dwie umywalki i dwa ustępy). Jedna sala pomieści 25 dzieci. W centralnej części budynku pojawi się wielofunkcyjna sala w stylu wewnętrznego placu zabaw.

 

Przedszkole znajdzie się na pierwszym piętrze. Kondygnacja ta również podzielona została na część administracyjną, pomieszczenia pomocnicze, techniczne, które znajdują się od północnej strony oraz na część dydaktyczną od południowej i wschodniej.

 

Cały budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Termin wykonania dokumentacji projektowej to 240 dni, od daty podpisania umowy urzędu z wykonawcą.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.