Kolejny fałszywy alarm bombowy

Błonie

W ubiegłym tygodniu 22-latek przekazał centrum powiadamiania ratunkowego informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w Komisariacie Policji w Błoniu. Okazało się, że to były tylko żarty. Co gorsza, to nie pierwszy raz gdy Dariusz W. dopuszcza się takiego czynu...

Do sytuacji doszło 13 grudnia, po godz. 20.00. Anonimowy rozmówca powiadomił, że na komisariacie jest podłożona bomba. – Niezwłocznie zarządzona została ewakuacja osób przebywających w budynku oraz zablokowany został ruch kołowy i pieszy w rejonie ulic przyległych do komisariatu. W tym czasie pirotechnicy sprawdzili budynek wraz z terenem do niego przyległym, jednak nie ujawnili ładunku wybuchowe – informuje Ewelina Gromek-Oćwieja, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Żartowniś został szybko schwytany. Policjanci potrzebowali jednej godziny żeby zatrzymać 22-letniego mieszkańca Błonia. Jak się okazało, był nietrzeźwy… Miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. – Mężczyzna, w momencie przekazywania informacji o ładunku wiedział, że zagrożenie nie istnieje. Pomimo to swoim zachowaniem wywołał niepotrzebne czynności służb odpowiedzialnych za ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego mające na celu uchylenie tego zagrożenia. Podobnego przestępstwa Dariusz W. dopuścił się w październiku br., gdy również przekazał fałszywą informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w błońskiej jednostce policji – przedstawia Ewelina Gromek-Oćwieja.

Dariusz W. został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunku wybuchowego działając w warunkach recydywy. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.