Kolejny etap przebudowy targowiska

Pruszków

W sierpniu ubiegłego roku zakończył się drugi etap przebudowy targowiska miejskiego przy ul. Komorowskiej w Pruszkowie. Obecnie miasto przygotowuje się do kolejnej modernizacji tego obiektu. Co się zmieni?

Podczas ubiegłorocznych robót targowisko zyskało nową nawierzchnię i odwodnienie na odcinku między bramami przy ul. Komorowskiej. Dzięki temu zamiast starego oraz zniszczonego podłoża pojawiło się nowe, wykonane z kostki brukowej. Skończyły się problemy z nierównościami i kałużami po deszczu. Jednak nie wszystko zostało dokończone, z tego powodu obiekt czeka na kolejne prace.

Trzeci etap zakończy modernizację nawierzchni na całym terenie targowiska. Miasto właśnie rozpoczęło poszukiwania wykonawcy dla tego zadania. Jakie roboty zostaną przeprowadzone przez zwycięską firmę? Przede wszystkim będzie trzeba rozebrać stare chodniki, podbudowę oraz nawierzchnię wykonaną z trylinki. Następnie ustabilizować podłoże cementem, ustawić krawężniki i obrzeża oraz wykonać nową podbudowę z kruszyw łamanych. Dopiero na to zostanie położona kostka – szara oraz kolorowa. Prace będą dotyczyły również systemu odwodnienia, który będzie rozbudowany.

Maksymalny termin zrealizowania robót wynosi 60 dni od dnia podpisania umowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.