Kolejny dzień awarii wodociągowej

Region

Mieszkańcy Pruszkowa, Piastowa i Reguł nie mają powodów do niezadowolenia. Mimo, że awarii uległa magistrala wodociągowa w Al. Jerozolimskich, to woda nadal obecna jest w kranach. Jak tłumaczy MPWiK wszystko dzięki temu, że udało się wykonać odpowiednie przełączenia.

Wody miało nie być, ale jest. Niektórzy czytelnicy narzekają na jej słabe ciśnienie, inni na rudawy kolor. Mimo to awaria nie wywołała bardzo negatywnych skutków, i dobrze. Prace na miejscu awarii prowadzone są cały czas w trybie ciągłym. Roboty ziemne zakończono w godzinach nocnych, co pozwoliło na przystąpienie do naprawy uszkodzonego wodociągu. 

– Jednocześnie układ sieci wodociągowej w rejonie wystąpienia awarii umożliwił wykonanie odpowiednich przełączeń dzięki czemu woda do mieszkańców aglomeracji Pruszkowskiej na chwilę obecną podawana jest pod prawidłowym ciśnieniem, ale mogą występować jego chwilowe niewielkie spadki – czytamy na stronie MPWiK.

Naprawa jest skomplikowana z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych, miejsce awarii oraz materiał, z którego wybudowano magistralę. Dlatego prace muszą być prowadzone w sposób ręczny i precyzyjny. 

Więcej informacji znajdziecie TU.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.