Kolejne poprawki S8

Region

Na najdroższej drodze w Polsce trwają poprawki gwarancyjne. Wzdłuż trasy S8 drogowcy pobrali próbki do badań nawierzchni trasy.

Droga S8 została odebrana w styczniu w trybie warunkowym, ponieważ była pełna usterek i niedociągnięć (np. niewłaściwy skład i grubość warstwy bitumicznej, popękane chodniki, źle namalowane linie). Po dwóch miesiącach od odbioru pojawiły się też pęknięcia i wybrzuszenia nawierzchni, a przydrożne bariery wymagały poprawy.

Obecnie w nocy wykonywane są odwierty mające na celu sprawdzenie jakości położonej nawierzchni. Wyniki badań mają być znane na początku maja. Wtedy okaże się, czy i na jakich odcinkach wykonawca będzie naprawiał jezdnię na swój koszt. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad żąda od wykonawcy, czyli konsorcjum firm Budimex, Strabag, Mostostal Warszawa i Warbud, usunięcia każdej nawet najmniejszej usterki oraz wydłużenia gwarancji z dwóch do pięciu lat.

Wygląda na to, że będą też zmiany w organizacji ruchu, ponieważ na węźle Lazurowa mają być przemalowane znaki poziome. Od strony ul. Warszawskiej są dwa pasy, które służą do skrętu w lewo, a z których mało kto korzysta. Zdecydowana większość kierowców chce jechać prosto, a do tego wyznaczony jest tylko jeden pas.

S8 to najdroższa trasa w Polsce – 10,5 km trasy kosztowało ponad 2 mld 270 mln zł. Za kilometr drogi trzeba było zapłacić 218 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.