Kolejne tereny zielone odzyskają blask

Grodzisk Maz.

Władze Grodziska przymierzają się do zagospodarowania kolejnych terenów zielonych w mieście. Nowe parki powstaną przy rzece Mrowna i szkole podstawowej nr 6.

Grodziski magistrat ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla tych dwóch miejsc. Na czym będą polegać zmiany? – Mamy gotową koncepcję dla tych terenów i dokładnie wiemy, co chcemy aby tam się znalazło. Jeśli chodzi o teren przy rzece Mrownej chcielibyśmy, aby powstał tam mini park, gdzie znajdą się urządzenia zabawowe dla dzieci, ścieżki spacerowe, ławeczki i elementy małej architektury, a także kawałek plaży. Rzeczka jest nieduża, ale plaża się zmieści. Do tego siłownie zewnętrzne – mówi Urszula Chrzanowska, naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych z grodziskiego urzędu. – Większy zakres prac dotyczy terenu przy ul. Dalekiej, przy szkole nr 6. Tam mamy więcej miejsca, więc więcej będzie też urządzeń zabawowych dla dzieci i młodzieży – dodaje.

Na realizację przedsięwzięcia gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad 5 mln zł. – To pieniądze przeznaczone nie tylko na te dwa miejsca, ale na 25 różnych lokalizacji. Jednak największą część tej kwoty pochłoną właśnie tereny przy rzece Mrowna i ul. Dalekiej – mówi Chrzanowska.

Póki co wykonany zostanie projekt. Rozpoczęcie prac w terenie to kolejny etap. – Na realizację tego dużego zdania, na które pozyskaliśmy dofinansowanie mamy czas do końca 2018 r. ale myślę, że wcześniej uda nam się zbudować te strefy zieleni – wyjaśnia przedstawicielka grodziskiego urzędu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.