Kolejne rudery znikną z miasta

Grodzisk Maz.

Krajobraz Grodziska Mazowieckiego ulega poprawie m.in. za sprawą likwidacji starych i szpecących kamienic, co sukcesywnie realizują włodarze miasta. Tym razem z powierzchni ziemi znikają budynki przy ul. Obrońców Getta.

– Trwa rozbiórka budynków. Miejsce się zmienia, ruin ubywa a miasto zmienia swoje oblicze – napisano na stronie facebookowej Grodziska Mazowieckiego.

Nie od dziś na terenie miasta rozbierane są brzydkie, zniszczone i stare kamienice. W ubiegłym roku zlikwidowano m.in. budynki przy ul. Hynka i Nadarzyńskiej. Jak już informowaliśmy w styczniu grodziski magistrat ogłosił przetarg na wyburzenie kolejnych ruder przy ul. Obrońców Getta 15 i 23. Miały one zniknąć do końca maja tego roku. I wygląda na to, że tak też się stanie, ponieważ prace są w zaawansowanym etapie (sprawdź galerię pod artykułem).

Co powstanie w na pustych placach? Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje na tych działkach zabudowę wielorodzinną z punktami usługowymi. Jednak gmina nie chce inwestować na terenie ul. Obrońców Getta. Jak już wcześniej podkreślali włodarze, nie wybudują w centrum miasta lokali komunalnych, dlatego podjęto decyzję o sprzedaży wspomnianych działek. Być może terenem zainteresują się deweloperzy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.