Kolejne przetargi na zagospodarowanie parku w Brwinowie

Brwinów

Nadchodzi kolejny etap rewitalizacji parku miejskiego w Brwinowie. Gmina ogłosiła dwa przetargi na zagospodarowanie terenów zielonych. Koniecznie sprawdźcie co takiego się zmieni.

Brwinowski park nieustannie przechodzi metamorfozę. Pod koniec ubiegłego roku na jego terenie pojawiły się takie elementy jak siłownia plenerowa, duża szachownica, pluskowisko, plac zabaw składający się m.in. z trampoliny, linarium i karuzeli. W kwietniu tego roku park „przyozdobiono” w zjawiskowe rzeźby wykonane z pni starych drzew.

Przyszedł czas na zagospodarowanie zieleni. Na ten cel gmina pozyskała dotację w wysokości 2,1 mln zł. W zakres prac wejdzie m.in. uporządkowanie istniejącej zieleni oraz urządzenie nowej, nasadzenia drzew, krzewów, pnączy, bylin, traw, założenie trawników i roboty pielęgnacyjne. Powstaną również pergole ze słupkami z koszy gabionowych oraz nowe elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, ozdoby, alejki i oświetlenie.

Aby to wszystko zrealizować ogłoszono dwa przetargi. Pierwszy na budowę ogrodu botanicznego w systemie „zaprojektuj i buduj”. Według koncepcji na powierzchni 5 tys. m kw. powstanie teren na cele edukacyjne i rekreacyjne. Na trzech okrągłych placykach, każdy o pow. 50 m kw., będzie można organizować tzw. zielone klasy, czyli lekcje, wykłady lub warsztaty. Oprócz tego pojawi się możliwość wykorzystania terenu na organizację lokalnych festynów i gier terenowych związanych z tematyką ogrodu. Termin realizacji tego zadania określono maksymalnie do października 2020 r.

Drugi przetarg dotyczy budowy murków gabionowych o wymiarach 50x50x100 cm i łącznej długości 141 mb oraz siedzisk z desek olchowych. Ogrodzenie również powstanie z koszy gabinowych, które będą wypełnione kamieniem koloru szarego. Termin realizacji maksymalnie do października tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.