Kolejne przesunięcie w sprawie „wąskiego gardła”

Pruszków

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich szuka firmy, która zajmie się poszerzeniem odcinka Al. Jerozolimskich w Pruszkowie. Pierwotnie oferty przedsiębiorców mieliśmy poznać już 4 maja. Drogowcy już dwukrotnie przesunęli termin otwarcia ofert.

Poszerzenie „wąskiego gardła” na drodze wojewódzkiej nr 719 na odcinku od ul. Bohaterów Warszawy do ul. Partyzantów w Pruszkowie to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w regionie. Za rozbudowę, remonty i utrzymanie 719 (Al. Jerozolimskie oraz al. Wojska Polskiego w Pruszkowie) odpowiada marszałek województwa, a w jego imieniu zajmuje się tym Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Po kilkunastu latach oczekiwania drogowcy w końcu skompletowali wszystkie dokumenty, uzyskali pozwolenia oraz, co najważniejsze, mają pieniądze na tę inwestycję. Teraz pozostał jedynie wybór wykonawcy.

MZDW szuka już firmy, która zajmie się rozbudową „wąskiego gardła”. Pierwotnie oferty firm mieliśmy poznać 4 maja br. Później termin ten przesunięto na 11 maja, a następnie na 24 maja. Zapytaliśmy drogowców czemu ciągle przesuwana jest data otwarcia ofert? – Przesunięcie terminu wynika z dużej liczby zapytań składanych przez firmy zainteresowane wzięciem udziału w przetargu. To normalne przy tego typu przetargach – wyjaśnia Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Ta inwestycja oprócz poszerzenia drogi obejmuje modernizację magistrali wodociągowej należącej do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. To nasza wspólna inwestycja, ale my ja prowadzimy. Pytania dotyczą głównie branży wodociągowej, my przesyłamy je do MPWiK i z tego powodu trwa to tak długo. Musimy wyjaśnić wszystkie kwestie, o które pytają firmy – dodaje.

Drogowcy podkreślają, że póki co przesuwanie terminu otwarcia ofert nie wpłynie na termin realizacji inwestycji. – Liczymy na to, że 24 maja już otworzymy złożone oferty. Mamy nadzieję, że nie będzie odwołań, bo to wydłużyłoby procedurę. Zakładając optymistyczny scenariusz wykonawca na teren budowy mógłby zostać wprowadzony na przełomie lipca i sierpnia – mówi nam Burdon.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w dokumentach przetargowych rozbudowa wąskiego gardła ma zakończyć się w sierpniu 2017 r. Jeśli wybór wykonawcy będzie się przedłużał, to trzeba będzie zmienić również terminy realizacji. Drogowcy podkreślają jednak, że inwestycja zostanie zrealizowana. – Mamy pieniądze i zależy nam na jak najszybszym wykonaniu tej inwestycji – podkreśla rzeczniczka MZDW.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.