Kolejne prace na torach WKD

Region

Dobiegł końca wakacyjny remont na linii WKD, a kolejarze już są gotowi do kolejnych prac. W połowie września ruszy remont toru nr 1 na odcinku Komorów – Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów.

„Normalność” na torach WKD nie potrwa długo. Kilka dni temu skończył się remont toru pomiędzy Warszawą Śródmieście a Komorowem, a już 15 września startuje kolejny. Tym razem kolejarze zabiorą się za modernizację toru nr 1 pomiędzy stacjami Komorów – Podkowa Leśna Główna. Prace zakończą się 15 października. Ale to nie koniec, bowiem 1 października ruszą prace na torze nr 1 od Podkowy Leśnej Głównej aż do stacji Milanówek Grudów. Ten etap zakończy się 31 października. To oznacza, że podróżni muszą być gotowi na utrudnienia.

Kilka etapów
Kolejarze zdecydowali się podzielić remont na trzy etapy. W każdym z nich organizacja ruchu na torach będzie wyglądać inaczej. 

Pierwszy etap ma obowiązywać od 15 do 30 września. W tym czasie podróżni do dyspozycji będą mieli pociągi kursujące na następujących relacjach: Warszawa Śródmieście WKD – Podkowa Leśna Główna, Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska, Warszawa Śródmieście WKD – WKD Komorów oraz Podkowa Leśna Zachodnia – Milanówek Grudów. Podróżni muszą być gotowi na przesiadki: w kierunku do i z Grodziska Mazowieckiego na stacji Podkowa Leśna Główna, w kierunku do i z Milanówka na stacji Podkowa Leśna Zachodnia. Na odcinku Komorów – Podkowa Leśna Główna ruch pociągów będzie się odbywać wahadłowo, wyłącznie po torze nr 2.

W ramach drugiego etapu (1-15 października) pociągi pojadą na podobnych zasadach. Z jedną zmianą: ruch na torach na odcinku Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów zostanie całkowicie wstrzymany. W zamian podróżni skorzystają z autobusowej komunikacji zastępczej. W weekend 8-9 października kursy do Grodziska będą się odbywać bez przesiadki. Jednak liczba pociągów będzie ograniczona.

W trzecim etapie (16-31 października) składy będą kursować według zwykłego rozkładu jazdy z wyłączeniem pociągów do/z Milanówka, które mają kończyć lub zaczynać bieg na stacji Podkowa Leśna Główna. Na tym etapie podróżni z Milanówka nadal będą korzystać z autobusów zastępczych.

Co z biletami?
Podróżni, którzy chcą korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej muszą posiadać ważny bilet WKD. Zasada ich kasowania będzie taka sama jak w przypadku niedawnego remontu. Trzeba skasować bilet ręcznie wpisując datę i dokładną godzinę (wraz z minutami) rozpoczęcia przejazdu. Wcześniej zakupione bilety okresowe można zwracać w kasach biletowych lub Centrum Obsługi Klienta (metro Świętokrzyska, Warszawa). 

Pozostaje pytanie o honorowanie biletów w pociągach Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. – Prowadzimy rozmowy na ten temat. Najprawdopodobniej jednak SKM będzie wyłączona ze wspólnej oferty, ponieważ ruch od Komorowa do Warszawy będzie odbywał się bez utrudnień – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. – Podróżni zostaną poinformowani o ustaleniach i ewentualnym honorowaniu biletów WKD w pociągach KM – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.