Kolejne podejście do rozbudowy Mickiewicza

Piastów

Piastowy włodarze po raz kolejny rozpoczynają poszukiwania partnera, który wspólnie z miastem wybuduje nowy gmach Liceum Ogólnokształcącego im Adama Mickiewicza.

O planach rozbudowy placówki przy ul. 11 Listopada mówi się od dawna. Po licznych zawirowaniach na linii powiat pruszkowski – miasto Piastów dotyczących tego, kto ma być organem prowadzącym szkołę wiele osób już zapomniało. Sama szkoła umacnia natomiast swoją renomę wśród przyszłych i obecnych uczniów.

Jest jednak jeden problem. To obiekt, w którym mieści się szkoła. Budynek lata świetności ma już za sobą. Choć prowadzone są tu systematyczne remonty, to jednak braku hali sportowej i boiska szkolnego z prawdziwego zdarzenia, nie są w stanie wynagrodzić.

Władze miasta już kilka lat temu rozpoczęły przygotowania do rozbudowy placówki. Powstał projekt, który zakładał stworzenie kompleksu szkolnego składającego się z gimnazjum i liceum. Po reformie oświaty, plany te trzeba było zmodyfikować.

W grudniu 2017 r. ogłoszono przetarg na budowę i rozbudowę liceum. Ale ten zakończył się fiaskiem. Piastów przetarg ogłosił więc ponownie w tym roku. Szkoła ma powstać w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego. To oznacza, że prywatna firma wybuduje szkołę i przez określony czas będzie utrzymywać obiekt, a miasto będzie płacić za wykorzystanie obiektu. Okres trwania umowy ma wynosić 22 lata.

W ramach inwestycji wybudowane zostanie nowe skrzydło dydaktyczne wraz z łącznikiem. Przebudowę przejdzie istniejący budynek. Kompleks szkolny uzupełni hala sportowa. Zagospodarowany zostanie także teren wokół szkoły.

Władze Piastowa czekają teraz na zgłoszenia partnerów. Oferty zainteresowanych firm poznamy 8 marca.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Kolejne podejście do rozbudowy Mickiewicza”

 1. ira, pisze:

  Proponowana suma dla partnera prywatnego 51,8 mln zł na 22 lata, kosztorys budowlany LO to ok. 30 mln zł czyli ktoś przez 22 lata będzie inkasował rocznie ok. 1 mln zł za spełnienie wybujałych aspiracji burmistrza. Już obecnie LO kosztuje miasto ok. 2,5 mln zł. Czy to wszystko ma jakiś sens ekonomiczny dla miasta, czy tylko dla zaufanych?

 2. Piastun pisze:

  LO im. A. Mickiewicza jest kiepską szkołą! I żadne machanie banerami i zamawianymi artykułami tego nie zmieni. Wystarczy porównać wyniki matur z liceami z Pruszkowa czy Milanówka o warszawskich nie wspominając. Tryb partnerstwa publiczno-prywatnego oznacza, że koszty rozbudowy będą publiczne a zyski prywatne. Tubylcy będą dojeni przez 22 lata. Sprzedać działkę razem ze szkołą i uczniami. Szatański zaiste pomysł, handlowej mazowieckiej wspólnoty 😉

 3. zzz pisze:

  Podpowiem: Lidl, Biedronka, Rossmann, etc.

 4. Misiek_Piastow pisze:

  Szkoła umacnia swoją renomę wśród uczniów co za bzdury większość uczniów ma dosyć chorych ambicji Pani Dyrektor chodzą jak zoombi po tej szkole nie wyspani przemęczeni wystraszeni i zmarznięci Może warto zrobic anonimowe referendum w sprawie tego harwardu nie tylko wśród uczniów i ich rodzicow ale też innych mieszkańców Paistowa a moze budżet obywatelski tylko w drugą stronę Panie Worek niech mieszkancy zdecydują czy chcą LO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły