Kolejne podejście do parku sportowego

Piastów

Park Sportowy przy ul. Sowińskiego miał zyskać nowe oblicze do 30 czerwca. Nie trudno się domyślić, że tak się nie stało. Władze Piastowa nadal szukają firmy, która zajmie się zagospodarowaniem tego terenu.

Na początku kwietnia piastowski magistrat rozstrzygnął przetarg na zagospodarowanie terenu przy Sowińskiego. Spośród czterech firm najkorzystniejszą ofertę złożyła firma A&M Partners. Prace jednak nie wystartowały. Dlaczego? Okazało się, że firma nie podpisała z miastem umowy. – Wykonawca przekazał oświadczenie, które następnie podtrzymał pismem iż odmawia podpisania umowy na warunkach zawartych w ofercie. Wykonawca nie stawił się na podpisanie umowy oraz nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania kontraktu – czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu. 

Park sportowy przy ul. Sowińskiego to jeden z tych terenów, na którego modernizację władze miasta pozyskały dofinansowanie. Nic więc dziwnego, że urząd przetarg ogłosił po raz drugi. Tym razem chętnych było trzech a najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Caro z Ostrowca Świętokrzyskiego, która realizację wszystkich prac wyceniła na prawie 1,5 mln zł. 

Jak ma się zmienić teren sportowy przy ul. Sowińskiego?  Zaplanowano tu nasadzenia drzew, krzewów i bylin, wykonanie małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, tablice informacyjne) oraz budowę boisk rekreacyjno-sportowych, placu zabaw i siłowni plenerowej. Inwestycja będzie też wymagała przebudowy ciągów rekreacyjnych i oświetlenia. Wszystkie roboty maja zostać wykonane do końca sierpnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.