Kolejne podejście do krzyżówki Chełmońskiego i Żyrardowskiej

Grodzisk Maz.

Trudno już policzyć ile razy grodziski magistrat podchodził do znalezienia firmy, która przebuduje skrzyżowanie ulic Żyrardowskiej i Chełmońskiego. Podjęto właśnie kolejną próbę. Czy tym razem będzie udana?

To newralgiczna krzyżówka dróg w Grodzisku Mazowieckim. Łączą się tu dwie drogi wojewódzkie (DW 579 i DW 719). A o tym, że w godzinach zwiększonego ruchu nie jest łatwo się przez ten punkt przebić, aż za dobrze wiedzą grodziscy kierowcy. Sytuację ma się poprawić po przebudowie.

Zakres prac obejmie poszerzenie wlotu ul. Chełmońskiego celem wydzielenia pasu dla lewoskrętu,budowę poszerzenia wlotu wschodniego ul. Żyrardowskiej i zmianę geometrii łuków krawędziowych żeby poprawić bezkolizyjność, przebudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Żyrardowskiej z ulicami Chełmońskiego i Żytnią wraz z ich synchronizacją, budowę i przebudowę chodników w obrębie skrzyżowania w związku z przebudową jezdni, przebudowę chodnika przy skrzyżowaniu ul. Żyrardowskiej z Żytnią w związku z przebudową sygnalizacji świetlnej i zmianami oznakowania poziomego przejścia dla pieszych, wymianę warstw bitumicznych nawierzchni ul. Żyrardowskiej i ul. Chełmońskiego i odtworzenie nawierzchni chodników i zjazdów chodnika po stronie północnej ul. Żyrardowskiej po robotach ziemnych.

Proponowany w przetargu termin wykonania prac to końcówka czerwca 2020 r. Być może tak odległy termin zachęci wykonawców do podjęcia się tego zadania. Na ich oferty grodziski magistrat czeka do 25 marca.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Kolejne podejście do krzyżówki Chełmońskiego i Żyrardowskiej”

 1. Brwinowianin pisze:

  …no juz nieco lepiej to wygląda w opisie, pasy skrętów, poprawa bezkolizyjności itp

 2. Zachodnia obwodnica pisze:

  Ważniejsza od tego skrzyżowania jest obwodnica Grodziska. Co dzieje się w tym temacie bo znowu temat przycichł?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły