Kolejne opóźnienie na przejeździe w Parzniewie

Region

Nie będzie dziś planowanego otwarcia przeprawy przez tory PKP w ciągu ulicy Przejazdowej w Parzniewie. Jak informuje PKP PLK, „nastąpiła konieczność wprowadzenia poprawek”.

Przejazd przez tory PKP na pograniczu Pruszkowa i Brwinowa zamknięto ponad dwa tygodnie temu. Dla kierowców to spory kłopot. Oznacza bowiem, że na drugą stronę szlaku kolejowego można przedostać się tylko korzystając z wiaduktu znajdującego się w zupełnie innej części miasta.

Jak argumentowali kolejarze, zamknięcia przeprawy w ciągu ul. Przejazdowej nie dało się uniknąć ze względu na charakter prac wykonywanych tam przy okazji modernizacji linii podmiejskiej nr 447.

Pierwotnie prace na przejeździe miały skończyć się w miniony piątek. Jak wówczas udało nam się ustalić, wykonawca otrzymał pozwolenie, aby przedłużyć je do poniedziałku, 9 lipca, do godz. 15.00. Równo o tej godzinie z PKP PLK otrzymaliśmy jednak maila, że ten termin nie jest już aktualny. – Otwarcie przejazdu w ciągu ul. Przejazdowej w Parzniewie dla ruchu drogowego nie odbędzie się dziś. Podczas odbiorów nastąpiła konieczność wprowadzenia poprawek przez wykonawcę prac. Dla PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa na przejeździe. Wykonawca deklaruje zakończenie prac w ciągu najbliższych dni – informuje Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK.

Przypominamy, że w związku z zamknięciem przejazdu kolejowego wprowadzony został zmieniony rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Autobusy kursują objazdem, co powoduje czasowe zawieszenie korzystania z przystanków Parzniew Główny oraz 36 PP Legii Akademickiej. Nowa trasa linii nr 4 pruszkowskiej komunikacji miejskiej: kierunek os. Staszica – Urząd Celny i z powrotem, ulicami Plantową, Powstańców, Wojska Polskiego, Kościuszki, B. Prusa, Poznańską, Waryńskiego, Promyka, Robotniczą, Błońską, Promyka, Parzniewską, Przejazdową.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.