Kolejne mierniki powietrza w regionie

Region

W Pruszkowie i Komorowie pojawią się mierniki jakości powietrza. Wszystko dzięki głosom internautów zebranych podczas akcji „Wiem, czym oddycham”.

Aviva zorganizowała akcję „Wiem, czym oddycham”, w ramach której m.in. zamontuje mierniki jakości powietrza w 150 lokalizacjach na ternie całej Polski. Internauci już wybrali setkę zwycięzców. Znalazły się tam również miejscowości z naszego regionu. Mierniki zostaną zamontowane w Pruszkowie przy ul. Bolesława Prusa 35 oraz w Komorowie przy al. Marii Dąbrowskiej 12. Wspomniane lokalizacje zebrały odpowiednio 369 i 367 głosów. Kolejne 50 lokalizacji wybierze komisja konkursowa, która listę opublikuje 10 stycznia.

Jak wygląda i działa miernik? – To niewielkie i proste w montażu urządzenie o wymiarach około 8×16 cm i wadze około 360 gramów. Poprzez czujniki możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika. Czujnik musi być zamontowany na zewnątrz, a do funkcjonowania potrzebuje jedynie dostępu do prądu oraz zasięgu działania telefonii komórkowej – czytamy na stronie akcji. 

Na bieżąco stan jakości powietrza można sprawdzić tutaj

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.