Kolejne mammobusy w regionie

Uncategorized

Panie, które kończą 50 lat zyskują przywilej od NFZ – bezpłatne badanie mammograficzne. W najbliższym czasie będą mogły z niego skorzystać mieszkanki Brwinowa, Piastowa, Michałowic, Grodziska i Milanówka.

Mammografia jest najskuteczniejszą metodą wczesnego wykrywania raka piersi. Szczególnie narażone na ryzyko zachorowania są kobiety w wieku 50-69 lat. Specjalnie dla nich Narodowy Fundusz Zdrowia stworzył program, dzięki któremu raz na dwa lata mają prawo do skorzystania z darmowego badania. 

Ale na czym polega mammografia i czy jest bolesna? Badanie trwa kilka minut, polega na wykonaniu czterech zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi i jest bezbolesne. Pozwala na wykrycie tzw. zmian bezobjawowych, czyli małych guzków oraz innych nieprawidłowości piersi, które nie są wyczuwalne przez lekarza. Mammografia znacznie zwiększa szanse wyleczenia. 

Kobiety w wieku 40-49 oraz 70-75 lat również będą mogły zrobić takie badanie. Wymagane jest skierowanie od lekarza dowolnej specjalizacji – więcej informacji TUTAJ

Na badanie trzeba zapisać się wcześniej pod nr telefonu: 58 666 2 444.

Mammobusy pojawią się na terenie powiatu pruszkowskiego oraz grodziskiego:

Brwinów – 20, 21 i 22 stycznia przy urzędzie gminy, ul. Grodziska 12.
Michałowice – 21 i 22 stycznia przy urzędzie gminy, Reguły, al. Powstańców Warszawy 1.
Piastów – 27 stycznia przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, al. Tysiąclecia 1.
Milanówek – 28 stycznia przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Warszawska 18.
Grodzisk Mazowiecki – 29 stycznia przy Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.