Kolejne lodowisko w przygotowaniu

Milanówek

Rzutem na taśmę jeszcze w tym roku lodowisko ma pojawić się w Milanówku. Ogłoszono właśnie przetarg na dostawę i montaż ślizgawki.

Lodowiska to „żelazny” punkt zimowego programu w wielu miejscowościach naszego regionu. Na łyżwach pojeżdzić można w Pruszkowie, Piastowie, Michałowicach, a niedługo do tego grona dołączą Brwinów i Grodzisk Mazowiecki. W ubiegłym roku ślizgawka funkcjonowała też w Milanówku. I choć jeszcze kilka dni temu wydawało się, że szans na jej uruchomienie w tym sezonie nie ma, to pojawiły się jednak dobre wieści.

Milanowskie Centrum Kultury poszukuje właśnie firmy, która dostarczy zamontuje lodowisko o wymiarach 20 na 40 metrów i zapewni pełną infrastrukturę. Inauguracja sezonu planowana jest między 20-28 grudnia. Potrwa on przynajmniej do połowy marca, a jeśli pozwoli na to pogoda to nawet miesiąc dłużej.

Wstęp na taflę będzie biletowany w godz. 16.00-22.00 od poniedziałku do piątku oraz w weekendy. Opłata za jednorazowe wejście ma być nie większa niż 4 zł dla dzieci i młodzieży oraz 6 zł dla dorosłych. Uczniowie milanowskich szkół ze ślizgawki skorzystają bezpłatnie w dni powszechnie do godz. 15.00 oraz w trakcie ferii zimowych. Na miejscu funkcjonować ma wypożyczalnia łyżew. Za parę nie zapłacimy więcej niż 5 zł.

A gdzie stanie lodowisko? W tej sprawie decyzji jeszcze nie ma. Rozważane są trzy możliwości: przy ul. Turczynek, Dębowiej lub Szkolnej. O ile oczywiście uda się znaleźć firmę, która w ekspresowym tempie zabierze się do pracy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.