Kolejne budynki na Papierni do przebudowy

Pruszków

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” kontynuuje prace związane z modernizacja osiedla przy ul. Broniewskiego w Pruszkowie. Niebawem nowy wygląd zyskają budynki z numerami 1A i 1B.

Papiernia to osiedle znajdujące się przy ul. Broniewskiego w Pruszkowie. Wiele osób uważa je za osiedle znajdujące się na krańcu świata. I nie ma się co dziwić. Osiedle w ostatnich latach zostało otoczone „murami”: z jednej strony są tu ekrany akustyczne oddzielające osiedle od torowiska, z drugiej mur otaczający teren parku logistycznego.

Dwa lata temu na wniosek mieszkańców na osiedlu pojawili się miejscy radni i włodarze Pruszkowa. Wszyscy zgodnie zadeklarowali, że osiedle będzie się zmieniać. W ubiegłym roku remont przeszedł budynek z numerem 5, w tym prace ruszyły w blokach z numerami 7 i 9. Wiele wskazuje również na to, że nowy wygląd zyskają również budynki z numerami 1A i 1B. – Przetarg na roboty budowlane planujemy ogłosić pod koniec roku. Mamy już większość uzgodnień z konserwatorem zabytków, teraz czekamy już tylko na opinie do proponowanego zagospodarowania terenu oraz kosztorysów – zapowiadał nam w lutym Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS.

Te zapowiedzi się spełniają. TBS szuka firmy, która zajmie się remontem wspomnianych budynków. W ramach prac w budynku z numerem 1A zostanie przeprowadzony remont elewacji, klatki schodowej, pokrycia dachowego. Wymienione zostaną również okna i drzwi. W lokalach, bez łazienek zostaną one wydzielone. W budynku zostanie zamontowany węzeł centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. W mieszkaniach wykonany zostanie również dodatkowy obwód elektryczny umożliwiający zamontowanie płyty elektrycznej. Praktycznie ten sam zakres prac zostanie wykonany w budynku 1B.

Roboty powinny ruszyć jeszcze w tym roku. Termin zakończenia remontu wyznaczono na przełom lipca i sierpnia 2018.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.