Kolejna gmina dołoży do wymiany pieców

Michałowice

Podczas czwartkowej (15 lutego) sesji radni Michałowic przyjęli uchwałę o dofinansowaniu wymiany pieców dla mieszkańców gminy.

Dotacje mają zachęcić mieszkańców do wymiany starych pieców na nowe, emitujące mniej zanieczyszczeń. – Na posiedzeniu Rady Gminy Michałowice, które odbyło się 15 lutego została przyjęta uchwała, która określa zasady przyznawania dotacji celowej na wymianę pieca opalanego paliwem stałym (np.: węgiel, drewno, koks) i zastąpienia go piecem gazowym – czytamy w komunikacie urzędu gminy w Michałowicach.

Uchwała przewiduje, że o dofinansowanie wymiany pieca będą mogły się starać m.in.: osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne i przedsiębiorstwa. Dotacja nie będzie obejmowała kosztów opracowania projektu, montażu i przebudowy instalacji grzewczej, kosztów uzyskania stosownych pozwoleń, doprowadzenia przyłącza gazowego oraz kosztów wykonania audytu energetycznego. – Założono, że kwota dofinansowania będzie wynosiła 7 tys. zł brutto, jednak nie więcej niż 100 proc. poniesionych kosztów zakupu pieca gazowego. W tym roku ten cel zabezpieczono w budżecie gminy kwotę 210 tys. zł. – informują urzędnicy.

Jakie jeszcze są warunki? – Dofinansowanie będzie przysługiwało tylko i wyłącznie na zakup nowego pieca gazowego, przy czym urządzenie będzie musiało posiadać znamiona urządzenia fabrycznie nowego (urządzenie nieużywane), które posiada atesty dopuszczające go do powszechnego użytku z przyznaną gwarancją, a użytkowany do tej pory przez wnioskodawcę piec węglowy będzie musiał ulec trwałej likwidacji – czytamy w komunikacie magistratu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.