Kolejna dyskusja o studium. Tym razem Gąsin

Pruszków

Władze Pruszkowa zapraszają do kolejnej dyskusji o studium uwarunkowań. Tym razem skierowane jest ono do mieszkańców Gąsina.

W mieście odbyło się już kilka spotkań poświęconych studium. Ostatnie z nich dotyczyło Żbikowa. Jak wypadło? – Spotkanie było bardzo owocne, oprócz tematyki związanej ze Studium Uwarunkowań poruszone zostały inne tematy istotne dla Mieszkańców dzielnicy Żbików i nie tylko, na które bezpośrednio odpowiadał prezydent Pruszkowa Jan Starzyński oraz jego zastępca Andrzej Kurzela wspólnie z pracownikami urzędu miasta – informuje Krystyna Sławińska, Naczelnik Wydziału Architektury, Urbanistyki i Zagospodarowania Przestrzennego pruszkowskiego magistratu.

Jak dodaje, mieszkańcy dzielnicy Żbików zgłosili bardzo dużo nowych propozycji do projektu studium, które dotyczyły m.in. przeznaczenia terenu, lokalizacji sieci infrastruktury, kolei dużych prędkości i układu komunikacyjnego na terenie Żbikowa. – Oprócz propozycji do studium mieszkańcy poruszali istotne dla nich tematy np. sprawy związane z komunikacją zastępczą ZTM, budową tunelu przy ul. Błońskiej oraz wiaduktu przy ul. Broniewskiego, utwardzeniem ulic zlokalizowanych na terenie Żbikowa – wyjaśnia naczelnik Sławińska.

Teraz głos dostaną mieszkańcy Gąsina. – W związku ze sporządzanym projektem „Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Pruszkowa”, które obejmuje obszar miasta w granicach administracyjnych, zapraszam do wzięcia udziału w dyskusji publicznej nad przyjętymi rozwiązaniami w tym projekcie. Pierwsza z trzech dyskusji publicznych zaplanowanych w ramach sześciu spotkań z mieszkańcami miasta odbędzie się w dniu 28 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Marii Konopnickiej, przy ul. Pływackiej 16. Początek o godz. 18.30 – zaznacza przedstawicielka pruszkowskiego urzędu miasta.

Z projektem studium można zapoznać się w siedzibie urzędu miasta przy ul. Kraszewskiego (w pokoju nr 70 w godzinach: poniedziałki: 11.00-18.00, wtorki, środy, czwartki, piątki: 10.00-15.00). Dokument dostępny jest także online. Można go znaleźć tu.

Kolejne spotkania w tej sprawie odbędą się 7 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego, przy ul. Jasnej 2 i 15 marca w Szkole Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza, przy ul. Lipowej 31.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.