Kolejna droga do przebudowy

Piastów

Piastów wziął się za wiosenne porządki. Miasto zamierza poprawić stan kolejnej drogi. Tym razem piastowski magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ul. Ogrodowej.

Po ul. Popiełuszki i ul. Dąbrowskiego przyszedł czas na kolejną drogę. Piastów narzucił ostre tempo i ogłosił kolejny przetarg, jednak nie ma się co dziwić. Inwestycje drogowe są jednymi z najpilniejszych w Piastowie. Kierowcy liczą, że w końcu stan dróg ulegnie poprawie. Wygląda na to, że tak będzie. Władze Piastowa w tym roku planują przeprowadzić kilka remontów oraz wykonać kolejne projekty. Wysyp drogowych inwestycji przewidziany jest na rok 2017.
 
Jednak już teraz widać, że miasto rozpędza się. Na przestrzeni kilku tygodni urząd ogłosił już trzeci przetarg na przebudowę drogi. Tym razem chodzi o ul. Ogrodową, której projekt został przygotowany w ubiegłym roku. Jej nawierzchnia budzi wiele zastrzeżeń. Ogrodowa to ulica osiedlowa, stąd zwłaszcza dla jej mieszkańców przebudowa jest tak wyczekiwana.
 
Na zwykłym łataniu się nie skończy. Niebawem na Ogrodową zawitają koparki, ciężkie samochody, piły czy też frezarki. Konieczne będzie rozebranie podbudowy z kruszywa kamiennego oraz nawierzchni z klinkieru drogowego. Następnie wykonawca wyprofiluje i zagęści podłoże. Podbudowa drogi zostanie wykonana z kruszywa łamanego, a nawierzchnia z kostki betonowej. Ogrodowa zyska również chodniki z czerwonej kostki betonowej. Planowane jest także wykonanie progów zwalniających. Na przebudowie Ogrodowej się jednak nie skończy. Zgodnie z dokumentacją przetargową na ulicy przeprowadzone zostaną roboty wodno-kanalizacyjne.
 
Piastowski magistrat na oferty czeka do 19 kwietnia. Po tym terminie wyłoni wykonawcę prac. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to mieszkańcy Ogrodowej będą mogli cieszyć się z nowej nawierzchni na przełomie sierpnia i września.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.