Koleje Mazowieckie z dwoma certyfikatami

Region

Koleje Mazowieckie otrzymały Certyfikat Najwyższej Jakości w kategoriach Usługa i Produkt. Eksperci docenili Pociąg Słoneczny oraz kursy pociągów Flirt na trasie Warszawa Zachodnia – Siedlce.

Certyfikat Najwyższa Jakość jest przyznawany w ramach Programów Promocji Przedsiębiorczości i Eksportu. Przyznanie certyfikatu jest podkreśleniem wiarygodności i rzetelności firm oraz wskazaniem produktów i usług wysokiej jakości.

Koleje Mazowieckie otrzymały certyfikat w dwóch kategoriach. W kategorii „Produkt” nagrodzony został pociąg „Słoneczny”. Jest to tanie połączenie kolejowe uruchamiane przez przewoźnika latem na relacji Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna – Warszawa Zachodnia. Koleje Mazowieckie po raz pierwszy zrealizowało to połączenie w 2005 roku. Natomiast już od 2009 roku na tej trasie pasażerowie podróżują nowoczesnymi wagonami typu push-pull. Natomiast w minionym roku z oferty skorzystało 87 tysięcy pasażerów.

Certyfikat Najwyższa Jakość w kategorii „Usługa” zdobyły kursy elektrycznego zespołu trakcyjnego ER75 Flirt realizowane na trasie Warszawa Zachodnia – Siedlce – Warszawa Zachodnia z prędkością 160 km/h. Podróż trwała dzięki temu zaledwie 56 minut. To połączenie zostało uruchomione w czerwcu 2010 roku. Pociągi na tej trasie początkowo kursowały tylko w niedzielę jednak od grudnia 2010 kursują od poniedziałku do piątku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.