Kolejarze nie wiedzieli o remoncie torowiska

Region

Spółka Koleje Mazowieckie wydała specjalne oświadczenie dla mediów. Obwinia w nim PKP PLK, że nie przekazała jej informacji o planowanym remoncie przejść we Włochach i Ursusie. Kolejarze twierdzą, że o konieczności przygotowania zmian w rozkładach i zapewnienia komunikacji zastępczej dowiedzieli się z mediów.

Dziś WPR24 informował o modernizacji torów kolejowych oraz związanych z nią dwumiesięcznych utrudnieniach i zmianach w rozkładach jazdy (czytaj tutaj). Za remont odpowiedzialna będzie spółka PKP PLK, jednak utrudnienia odczują głównie pasażerowie Kolei Mazowieckich. Prace obejmą remont przejść podziemnych we Włochach i Ursusie. W rezultacie pociągi kursować będą wahadłowo po jednym torze, co spowoduje znaczne zmiany w rozkładach jazdy.

Prezes Kolei Mazowieckich, Artur Radwan w specjalnym oświadczeniu do mediów jest zaniepokojony komunikacją pomiędzy spółkami. – Po raz kolejny nie otrzymaliśmy od zarządcy infrastruktury, PKP PLK S.A., oficjalnej informacji na temat zmian w ruchu jazdy pociągów spowodowanych pracami remontowymi, pomimo, że informacje na ten temat zostały wczoraj podane do publicznej wiadomości – pisze w dokumencie.

Radwan obawia się także, że PKP wybrało zły termin na prace remontowe. – We wrześniu i październiku z naszych usług, oprócz osób codziennie podróżujących do pracy, korzystają również uczniowie i studenci. Zakończenie remontu po dwóch miesiącach – o ile nie powtórzy się scenariusz remontu tunelu średnicowego, którego termin zakończenia był kilkakrotnie przekładany w czasie – nie jest równoznaczne z zakończeniem utrudnień, bowiem rozpocznie się kolejny etap modernizacji linii Warszawa – Skierniewice. W tej sytuacji, planowane przez PKP PLK S.A., uruchomienie komunikacji zastępczej, w kontekście sytuacji na drogach dojazdowych do Warszawy w godzinach szczytu – w tym przypadku dla dojeżdżających Al. Jerozolimskimi, czy skrócenie obiegów SKM do stacji Warszawa Zachodnia, nie rozwiąże problemów tak dużych potoków podróżnych – czytamy w piśmie.

Pełną treść oświadczenia można przeczytać tutaj

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.