Kolejarze przygotowują się do startu

Pruszków

Modernizacja przejścia podziemnego przy dworcu PKP oraz budowa tunelu w ciągu ulic Działkowej i Błońskiej to główne inwestycje w ramach remontu linii podmiejskiej nr 447 w Pruszkowie. Jak postępują prace?

3 września linia 447 została zamknięta na 12 miesięcy. Pasażerowie przesiedli się do autobusów komunikacji zastępczej, a kolejarze przystąpili do pracy. Wśród mieszkańców Pruszkowa niepokój wywołała decyzja o zamknięciu przejścia podziemnego. Kluczowa była kwestia przedostania się na drugą stronę miasta. – Przejście podziemne zamierzamy wstępnie, po ogłoszeniu wykonawcy, rozpocząć pod koniec września bądź na początku października. Wówczas zostanie otwarte przejście w poziomie szyn, które będzie zlokalizowane przy początku peronu dojeżdżając od strony Warszawy. Będzie to przejście z dróżnikiem, z rogatkami, całodobowo chronione, aby zapewnić jak największy poziom bezpieczeństwa dla mieszkańców Pruszkowa – wyjaśnia Rafał Banaszkiewicz, zastępca dyrektora projektu PKP PLK.

Trwają przygotowania do rozpoczęcia kolejnej inwestycji. – W zakresie rzeczy, które będziemy realizować w najbliższym czasie jest rozpoczęcie budowy tunelu wzdłuż ul. Działkowej i ul. Błońskiej. Obecnie wykonawca prowadzi prace związane z przygotowaniem infrastruktury kolejowej. Odbywają się w pasie tunelu kolejowego, jednak kwestią dni, kiedy zostanie wprowadzona organizacja ruchu zamykająca ul. Działkową i skrzyżowanie z Solidarności – prezentuje przedstawiciel PKP PLK.

Kolejarze zapewniają, że działają pełną parą. – Od 3 września przystąpiliśmy do rozbiórki peronu w Pruszkowie, który gwarantuje dalszą realizację przejścia i zadania. Zaznaczam, że zostawiamy wiaty na peronach, które będą modernizowane. Rodzi to trudności dla wykonawcy, żeby przeprowadzić realizację zadania – zaznacza Banaszkiewicz. – Z tematów, które są realizowane możemy wymienić remont sieci trakcyjnej na torze nr 4 od Grodziska oraz wykonanie infrastruktury podziemnej – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.