Kokaina między bananami

Region

Towar o wartości 105 mln zł zabezpieczyli policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji. Kokaina była transportowana tirem, który przewoził banany.

Do naszej redakcji dotarły informacje, że na giełdzie w Broniszach policja przejęła dużą ilość narkotyków o znacznej wartości. Okazuje się, że chodzi o kokainę. Policjanci bacznie śledzą szlaki przemytu narkotyków. Tym razem wkroczyli na teren jednej z podwarszawskich giełd.

Funkcjonariusze postanowili z bliska przyjrzeć się rozładunkowi tira, który po brzegi wypełniony był bananami. Okazało się, że kierowca wśród palet bananów umieścił również kilogramowe pakiety niedozwolonych środków. Podczas kontroli policjanci zabezpieczyli aż 178 kg kokainy. 

To jedna z największych prób przemytu narkotyków w historii Polski. Wartość towaru opiewa na kwotę ponad 100 mln zł. Narkotyki trafiły do Europy z Kolumbii. Najpierw dotarły do Belgii, gdzie zostały przeładowane do polskiego tira.

Policja zatrzymała kierowcę, który transportował tira wypełnionego bananami i kokainą. Mężczyzna został oddany do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Za przemyt znacznej ilości narkotyków musi mu grozić co najmniej 3 lata pozbawienia wolności.

Na tym nie koniec sprawy. Teraz policjanci będą starali się ustalić, kto odpowiada za transport narkotyków do Polski i kto miał być ich odbiorcą. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.