Kobiety lepszymi kierowcami?

Region

Jak wynika z raportu Komendy Głównej Policji, kobiety popełniają zdecydowanie mniej przestępstw drogowych aniżeli mężczyźni.

Utarło się, że kobiety za kierownicą to jednocześnie wielkie niebezpieczeństwo na drodze. Czy, aby na pewno?

Według KGP w 2010 r. zarzuty popełnienia przestępstw drogowych usłyszało ponad 150 tys. podejrzanych. Z tego tylko 6328 to kobiety. Reszta, czyli niemal 96 proc. podejrzanych to mężczyźni.

Poza tym kobiety za kierownicą są dużo bardziej uważne i rozważne. Już dawno udowodniono, że kobiety mają dużo lepszą umiejętność przewidywania tego, co może zdarzyć się na drodze. Również zdecydowanie mniejszy procent kobiet jeździ brawurowo, co jest częstym zjawiskiem zwłaszcza w przypadku młodych mężczyzn.

Jak podaje KGP najczęściej zdarzającymi się przestępstwami drogowymi są: prowadzenie pojazdu mechanicznego lub innego pojazdu w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości tj. art. 178 a par. 1 i 2 kodeksu karnego oraz spowodowanie wypadku drogowego – tj. art. 177 par. 1 i 2 kodeksu karnego.

Ciekawe jest też to, że niemal połowa przestępstw drogowych jest popełniana na wsi – 46 proc.

Na 150 399 podejrzanych aż 22, 6 proc. było już wcześniej karanych za łamanie prawa na drodze. Natomiast co 10 zatrzymany był karany za przestępstwa innego rodzaju (10,6 proc.).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.