KM chwalą się dobrymi wynikami przewozowymi

Kolej

Dla Kolei Mazowieckich miniony rok zakończył się pomyślnie. Przewoźnik pochwalił się na stronie internetowej dobrym wynikiem przewozowym oraz drugim miejscem w kraju z tego tytułu.

Urząd Transportu Kolejowego podsumował przewozy pasażerskie w 2015 r. Z usług KM skorzystało 63 246 500 pasażerów, czyli o ponad pół miliona więcej w porównaniu z rokiem 2014. Tym samym spółka zajęła drugie miejsce pod względem największego pasażerskiego przewoźnika kolejowego w Polsce z udziałem na poziomie niemal 23 proc.

Władze KM nie kryją zadowolenia. – Kolejny rok, kolejny sukces. Ten wynik cieszy, szczególnie w kontekście utrudnień związanych z licznymi remontami infrastruktury, z jakimi musieli zmagać się pasażerowie, m.in. na linii do Skierniewic, czy Małkini. Jestem wdzięczny naszym podróżnym za zaufanie oraz za to, że pozostali lojalni – mówi Dariusz Grajda, dyrektor handlowy i członek zarządu spółki Koleje Mazowieckie.

Pojawiła się również wzmianka o przyszłorocznych remontach na linii KM. – Na najbliższe lata PKP PLK zapowiedziały rozszerzenie prac remontowych, zwłaszcza w obrębie aglomeracji warszawskiej, w tym remont linii średnicowej, zarówno podmiejskiej, jak i dalekobieżnej. Należy więc spodziewać się, że utrudnienia będą duże. Zapewniam, jednak że zrobimy wszystko, aby te uciążliwości były jak najmniej odczuwalne – wyjaśnia Grajda.

Będzie to trudny okres dla mieszkańców naszego regionu. PKP PLK przymierza się do remontu linii nr 447 Warszawa Włochy-Grodzisk Mazowiecki. Prace mają wystartować w sierpniu i potrwać aż trzy lata. Póki co wiemy, że w czasie prac ruch pociągów będzie odbywał się jednotorowo na odcinku Warszawa Włochy-Pruszków. Niewykluczone, że na fragmencie do Grodziska Mazowieckie pojadą nie pociągi, a zastępcza komunikacja autobusowa.

Jak podaje UTK, największym udziałem pod względem przewiezionych pasażerów mogą pochwalić się Przewozy Regionalne – 27,45 proc., następnie Koleje Mazowieckie – 22,51 proc. oraz PKP SKM – 14, 04 proc. Natomiast Warszawska Kolej Dojazdowa zakończyła rok z wynikiem na poziomie 2,74 proc.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.