Kłęby dymu nad Pruszkowem [AKTUALIZACJA]

Pruszków

Duży pożar w rejonie zakładów Millenium Logistic Park w Pruszkowie. 13 lipca płonął ceglany budynek, w którym magazynowano farby i rozpuszczalniki. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej.

Do pożaru doszło w południe na pruszkowskim Żbikowie. Ogniem zajął się budynek z czerwonej cegły. Nad Pruszkowem pojawiły się kłęby dymu. Lawina wiadomości wraz z załączonymi fotografiami spadła na nasza skrzynkę facebookową.

Strażacy nie podają jeszcze żadnych informacji na temat szczegółów pożaru. Więcej informacji wkrótce.

AKTUALIZACJA GODZ. 13.14
 

Dobra informacja jest taka, że nie ma osób rannych. W dodatku zaczął padać deszcz, który nieco pomoże w działaniach gaśniczych. – Pożar przy ul. 3 Maja. Płonie magazyn z farbami i rozpuszczalnikami o wymiarach 40 m na 60 m. Na miejscu pojawiło się sześć pojazdów gaśniczych, ale w drodze są kolejne. Aktualnie trwają działania gaśnicze. Część konstrukcji dachu uległa zawaleniu. Sytuacja jest o tyle opanowana, że pożar nie rozprzestrzeni się poza budynek. Jest dym, ale to naturalne przy tego typu pożarach. Farby i rozpuszczalniki są łatwopalne. Staramy się całkowicie opanować sytuację, myślę, że to kwestia kilkudziesięciu minut – powiedział nam mł. bryg. Karol Kierzkowski, oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. – W środku w hali nikogo nie było, nie mamy informacji o poszkodowanych – dodaje.

Nagrania z miejsca akcji gaśniczej:
 

 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.