Kładka w rozsypce, jest zakaz użytkowania

Milanówek

Ledwo udało się podratować kładkę przy ul. Żabie Oczko w Milanówku, a już pojawił się problem z kolejną pieszą przeprawą nad torami PKP w mieście-ogrodzie. Nadzór budowlany zamknął tę w ciągu ul. Przejazd.

Przeprawę zamknięto w miniony piątek. – O krytycznym stanie kładki dla pieszych nad torami w Milanówku przy ul. Przejazd, głośno było od dawna. W ślad za przekazaniem jej przez PKP miastu Milanówek, podjęto kroki zmierzające do ustalenia jak faktycznie zły jest jej stan. Już pierwsze fachowe opinie rozwiały wszelkie wątpliwości a Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego nakazał wyłączenie kładki z użytkowania. Dalsze poruszanie się po niej groziło utratą zdrowia i życia – czytamy w komunikacie milanowskiego magistratu.

Mimo, że przeprawa znajduje się nad torami PKP, jej właścicielem jest miasto. Została nieodpłatnie przejęta w 2017 r., a o jej ówczesnym stanie świadczy chociażby szacunkowa wycena zawarta w umowie. Wartość konstrukcji oceniono na 28 tys. zł. W dokumencie przejmujący, czyli miasto Milanówek, zobowiązany został do przeprowadzenia niezbędnych napraw i wymiany uszkodzonych elementów kładki.

Z tym kłopotem muszą poradzić sobie teraz nowe władze miasta-ogrodu. – Aktualnie Urząd Miasta Milanówka czeka na ekspertyzę określającą zakres prac niezbędnych do wykonania w celu przywrócenia komunikacji pieszej kładką. Burmistrz Milanówka, Piotr Remiszewski wraz z pracownikami Urzędu Miasta, dokładają wszelkich starań aby uciążliwość wywołana zamknięciem kładki, trwała możliwie jak najkrócej. Kwestia ta ma charakter priorytetowy. Za utrudnienia przepraszamy, jednak bezpieczeństwo jest najważniejsze – zapewniają milanowscy urzędnicy.

Własnością miasta-ogrodu jest też kładka w ciągu ul. Żabie Oczko. Przeprawa przeszła doraźny remont w wakacje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.