Kinomanom pogoda niestraszna

Pruszków

Za nami pierwszy seans w ramach 5. edycji Pruszkowskiego Kina Letniego! Choć warunki pogodowe nie były sprzyjające to prawdziwi kinomani nie dają za wygraną, co potwierdziła wczorajsza frekwencja na placu Jana Pawła II.

Tego wieczoru przydał się termos z gorącą herbatą, cieplejszy ubiór, a nawet parasol – niestety było dość chłodno i chwilami siąpił deszcz. – Z cukru nie jesteśmy więc się chyba nie rozpuścimy? Pogoda wcale mnie nie zniechęciła, to tylko letnia mżawka. Przyznam, że każdego roku przychodzę na większość seansów Kina Letniego, to ciekawy sposób na spędzenie wolnego wieczoru, zwłaszcza, że repertuar jest interesujący – mówił pan Adam, jeden z widzów.

Jak widać pogoda nie przeszkodziła mieszkańcom Pruszkowa w licznym pojawieniu ię na pierwszym seansie tegorocznego Kina Letniego. Jedni oglądali film chowając się pod dachem pałacyku, drudzy pod parasolami, a jeszcze inni „twardo” siedzieli na krzesełkach. Atmosfera jaką wytworzyli nasi kinomani była naprawdę gorąca, a na twarzach wielu z nich gościł uśmiech. Start, mimo pogodowych przeciwności, możemy uznać za bardzo udany!

Widzowie zebrali się na placu Jana Pawła II przed pneumatycznym ekranem kinowym o wymiarach 7×4 m. Do dyspozycji było 500 krzesełek i 20 leżaków! Seans rozpoczął się o godz. 21.30, inauguracyjnym filmem był „Most szpiegów” w reżyserii Stevena Spielberga. To szpiegowski thriller, jego akcja rozgrywa się w czasach zimnej wojny. Amerykański prawnik, James B. Donovan (Tom Hanks) zostaje wysłany przez CIA do Związku Radzieckiego aby wykonać trudne i ważne zadanie – negocjować wymianę szpiegów.

Ten film to nie tylko rozrywka. Pokazuje, że to, kto jest dobry, a kto zły, kto jest patriotą, a kto zdrajcą zależy tylko od jednej rzeczy. Od tego, po której stronie barykady się znajdziemy. Ponadto dzieło Spielberga jest ekranizacją prawdziwej historii, wymiany sowieckiego agenta KGB Williama Fishera za pilota Powersa i studenta Pryora.

Nie byłeś na pierwszym seansie Kina Letniego? Nic straconego! Przed nami jeszcze dziewięć hitowych filmów: „Uprowadzona 3”, „Millerowie”, „Więzień labiryntu: Próby ognia”, „John Wick”, „Wolny strzelec”, „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „Zanim zasnę”, „Agentka” i „Makbet”.

Na filmowe wieczory w letniej atmosferze zapraszają Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński oraz Grupa Wpr Media. W tym roku sponsorem głównym jest Odyssey – nowy salon marki Nissan w Pruszkowie. Partnerami projektu są: Auto Service Zalewscy, Decathlon Okęcie, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej, Play Salon Pruszków, E. Leclerc, Factory, LongBridge, MTZ Clinical Research.

Więcej informacji na stronie: www.kino.wpr24.pl

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.