Kino ma być jak z bajki

Piastów

Piastowskie kino Baśń ma stać się wyjątkowym miejscem dla widzów. Nie tylko za sprawą filmów, ale i warunków w jakich można je oglądać. Obecnie w kinie trwają prace remontowe.

Osiągnięcie wysokiego standardu – taki jest cel modernizacji. Pierwsze zmiany w piastowskim kinie, które pamięta lata 70-te przeprowadzono w 2014 roku. Konieczna była wymiana aparatury projektora analogowego na cyfrowy, pojawił się nowy ekran projekcyjny oraz system nagłaśniający. Wiadomo, że w kinie sprzęt odgrywa ważną rolę, ale sam budynek był w… kiepskim stanie. W związku z tym wymieniono podłogi, ocieplono dach i położono nową izolację.

Sala kinowa zmieniła się i widzowie mogą oglądać filmy w komfortowych warunkach. Jednak w okresie letnim nie ma czasu na próżnowanie. Standard kina jest stale ulepszany. – Przeprowadzane obecnie działania to kolejne etapy ulepszania kina Baśń. Skończył się remont pomieszczenia zaadoptowanego na nową siedzibę kasy kinowej. Trwa również pierwszy etap wdrażania systemu klimatyzacji oraz zwiększenie liczby miejsc dla widzów na sali kinowej – poinformował piastowski urząd.

Na prowadzone prace miasto otrzymało dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. 

Od września widzowie ponownie będą mogli zasiąść wygodnie w fotelach w kinie Baśń i oglądać ciekawe produkcje. Na początek w repertuarze „Gru, Dru Minionki” oraz „Synalek”. Filmy będą wyświetlane w dniach 1-3 września, odpowiednio o 17.00 i 19.00.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.